piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Wyspiarze znów gromią
autor: Pszczółek W kolejnym meczu kontrolnym brakiem litości wykazali się świnoujścianie. Podopieczni Bogusława Baniaka zdeklasowali dzisiaj Gryfa Kamień Pomorski, wygrywając aż 7:0 (6:0). W ostatnim sparingu z Vinetą, Wyspiarze wysoką skutecznością wykazali się w drugiej części gry, aplikując rywalom pięć goli. W sobotę lepsza dla Floty była pierwsza część. Golkiper Gryfa, Kamil Piotrowski, w ciągu dwóch kwadransów musiał sześć razy wyciągać piłkę z siatki. Pięć trafień było dziełem trzech testowanych graczy: Chorwata Nenada Ericia (2 gole), Sebastiana Kamińskiego (2 gole) oraz Hiszpana, Pablo Rodrigueza.
Worek z bramkami rozwiązał Nenad Erić, który zaskoczył bramkarza gości uderzeniem w lewy róg. W 13 minucie gola na 2:0 zdobył Sebastian Kamiński, który wykorzystał podanie Łukasza Sołowieja, a po chwili na 3:0 podwyższył Marek Opałacz. Dublet w 21 minucie gry ustrzelił Nenad Erić, który zaskoczył Kamila Piotrowskiego uderzeniem z okolicy jedenastego metra. Wyspiarze przed przerwą dorzucili jeszcze dwa trafienia. W 36 minucie podanie od Tomasza Mokwy celną główką na gola zamienił Pablo Rodriguez, a sześćdziesiąt sekund później do bramki Gryfa trafił Sebastian Kamiński. Po przerwie świnoujścianie dorzucili tylko jedno trafienie. Wynik sobotniego sparingu ustalił Ensar Arifović, który wykorzystał podanie od Bartosza Śpiączki.

Kilka zdań warto poświęcić kolejnym nowym twarzom w drużynie Wyspiarzy. Testowany Sebastian Kamiński ma na swoim koncie trzy trafienia w ostatnich dwóch meczach Floty. Przypomnijmy, że jesienią ten 22-letni piłkarz występował w KS Polkowice. Nenad Erić z Chorwacji ma 24 lata i jest napastnikiem. W przeszłości reprezentował barwy chorwackich i bośniackich klubów. Sprawdzani byli także 19-letni pomocnik Bartosz Szymański oraz Hiszpan Pablo Rodriguez.