koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Spójnia nie poddała się w Lublinie
autor: KoGutSkazywana na pożarcie w Lublinie stargardzka Spójnia, dodatkowo osłabiona brakiem Marcina Stokłosy co prawda przegrała 53:64 z miejscowym Startem, ale wstydu nie przyniosła. Co więcej koszykarzy z województwa zachodniopomorskiego należy pochwalić za ambitną postawę. Potrafili m. in. odrobić dziesięciopunktową stratę i przez długi czas dotrzymywać kroku rywalowi.

Pierwsza kwarta pojedynku należała do gospodarzy, którym dzięki kombinacyjnej grze udało się zdobyć dziesięć oczek przewagi. Ostatecznie dzięki punktom Soczewskiego ten fragment gry zakończył się wynikiem 21:14 dla gospodarzy.
W drugiej kwarcie gra się wyrównała. Gospodarze do boju podesłali rezerwowych, podobnie zrobił Czesław Kurkianiec co nie było zbyt dobrym rozwiązaniem. Goście w ciągu dziesięciu minut tylko dwukrotnie zdobyli punkty z gry. Na całe szczęście dla nich niewiele lepiej zaprezentowali się miejscowi. Osiemnaście punktów (10 - Start, 8 Spójnia) zdobyte przez obydwa zespoły mówią same za siebie.

Po zmianie stron za ambitne odrabianie strat wzięli się biało-bordowi. Dzięki celnym rzutom Bodycha oraz Pytysia, ale przede wszystkim dzięki dwóm trójkom Bartłomieja Wróblewskiego i raz Michała Kwiatkowskiego Spójni udało się doprowadzić do wyniku 40:39 na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty.

Na ostatnią część meczu Start wychodził z prowadzeniem 43:42. Wynik ten prognozował emocjonującą końcówkę. Fani gospodarzy przecierali oczy ze zdumienia. Miało być łatwo i wysoko a tutaj może być nerwowo.

Niestety w decydującej o losach meczu czwartej kwarcie w szeregach Spójni znów zapanowała zbytnia nerwowość. Wrócił stary problem skuteczność. Lepsi w tej kwestii okazali się gospodarze, którym nawet udało się zyskać czternaście oczek przewagi. Ostatecznie wygrali 64:53, ale victoria ta nie przyszła im łatwo.

Wikana Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński 64:33 (21:14;10:8;12:20;21:11)

Start: Mordzak 15 (7 as., 3x3), Pełka 14 (10 zb.), Wilczek 12 (11 zb.), Szawarski 8, Kowalski 7, Czujkowski 3, Michalski 3 (6 as.), Wiśniewski 2, Hałas 0, Sikora 0

Spójnia: Pytyś 10, Koszuta 9 (6 zb.), Michał Kwiatkowski 6, Suliński 6, Wróblewski 6, Bodych 5 (6 zb.), Łukasz Kwiatkowski 4, Soczewski 3, Dylik 2, Zarzeczny 2
źródło: własne / mksstartlublin.pl