piłka nożna / Ekstraklasa -
Premierowa porażka
Chojniczanka Chojnice okazała się lepsza od Dumy Pomorza w sparingowej potyczce w Pobierowie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla pierwszoligowej drużyny. Wszystkie bramki środowego spotkania padły w pierwszej części meczu. Pierwszą bramkę dla Dumy Pomorza w tym roku zdobył testowany Serb, Pavle Popara. Wynik nie powinien bardzo niepokoić kibiców. Należy pamiętać, że szczecinianie w pierwszej części zagrali mocno młodzieżowym składem i są na początku przygotowań.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Chojniczanki. Bohaterem drużyny okazał się być Andrzej Rybski. Nowy nabytek zespołu z Chojnic już w 1 minucie zdobył bramkę z rzutu karnego, a w 18 minucie podwyższył na 2:0. Ten sam piłkarzy zaliczył także asysty przy kolejnych dwóch trafieniach dla Chojniczanki.

Portowców stać było jedynie na honorową bramkę przy stanie 3:0. Do wybitej po rzucie rożnym piłki jako pierwszy doszedł Pavle Popara. Serb bez zastanowienia uderzył na bramkę, czym zupełnie zaskoczył Karola Szymańskiego.

Pogoń Szczecin: Krystian Rudnicki (46' Dawid Kudła) - Wojciech Lisowski (46' Adam Frączczak), Oskar Fijałkowski (46' Sebastian Rudol), Michał Koj (46' Hernâni), Daniel Jałoszyński (46' Mateusz Lewandowski) - Jakub Bąk (46' Takuya Murayama), Dawid Kort (46' Bartosz Ława), Pavle Popara (46' Takafumi Akahoshi), Michał Walski (46' Konrad Bartoszewicz), Dominik Kun (46' Patryk Małecki) - Patryk Paczuk (46' Filip Kozłowski)

Chojniczanka Chojnice: (I połowa) Karol Szymański - Daniel Chyła, Błażej Radler, Norbert Jędrzejczyk, Robert Bednarek - zawodnik testowany, Krystian Feciuch, Jakub Mrozik, Andrzej Rybski, Arkadiusz Mysona - Tomasz Mikołajczak, (II połowa) Rafał Misztal - Robert Bednarek (70' Daniel Chyła), Błażej Radler, Tomasz Wypij, Arkadiusz Mysona - zawodnik testowany (70' Krystian Feciuch), Przemysław Laskowski, Jakub Mrozik, Artur Pląskowski, Paweł Iwanicki - Tomasz Mikołajczak