piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Wygrały w Gdyni
autor: arti15 Piłkarski Energi AZS Koszalin wygrały w Gdyni z Vistalem 21:18 w rozegranym awansem meczu 17. kolejki PGNiG Superligi. Bardzo dobre zawody rozegrała Sylwia Lisewska (na zdjęciu). W poprzednim spotkaniu koszalinianki pokonały elbląski Start 25:20, ale poprzednie trzy pojedynki z gdyńskim zespołem kończyły się ich porażką.
Tema prowadzony przez Reidara Moistada środowy mecz zaczął od ataków i po 3 minutach prowadził 2:0. Miejscowe piłkarski starały się odrabiać straty, jednak w ich grze brakowało dokładności. W 20 minucie AZS Energa prowadziła 10:7. Gdynianki jednak zdołały doprowadzić do remisu w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 11:11.

W drugiej połowie przyjezdne ponownie objęły prowadzenie kilkoma bramki. Bramkarkę miejscowych kilkakrotnie pokonała Sylwia Lisewska. Biało-zielone dzięki niej prowadziły 17:13. Zawodniczki Jensa Steffensena próbowały gonić swoje rywalki, ale nie były wstanie zmienić wyniku pojedynku. W 56 minucie na tablicy wyników widniał wynik 18:20. Jednak nie starczyło czasu, aby Vistal wygrał.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin 18:21 (11:11)

Vistal: Gapska, Kowalczyk - Kalska 6, Janiszewska 2, Niedźwiedź 4, Galińska 1, Białek, Pawłowska, Zych 2, Kulwińska, Matyka 1, Balsam 2.