koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Awans Wilków
King Wilki Morskie Szczecin awansowały do czwartej rundy Intermarche Basket Cup na szczeblu PZKosz. W środę (20.11) wieczorem, w hali przy Świętoborzyców, pokonały Polski Cukier SIDEn Toruń 79:63, tym samym rewanżując się za porażkę w I lidze.
Trzeba jednak pamiętać, że torunianie przyjechali do Szczecina bez sześciu podstawowych zawodników (Piotr Śmigielski, Łukasz Żytko, Łukasz Wilczek, Adam Lisewski, Wojciech Barycz oraz Tomasz Wojdyła), a koszykarz z pierwszej piątki i pierwszy rezerwowy PC zdobyli łącznie ponad 40 punktów (Jacek Jarecki i Tomasz Stępień).
Nie można też zapominać o tym, że w Wilkach Morskich Paweł Kowalczuk, Radosław Bojko, Marcin Flieger i Paweł Mróz zagrali tylko kilka minut, a Piotr Pluta w ogóle nie wybiegł na boisko.
Chociaż pierwsze minuty meczu na to nie wskazywały to braki kadrowe w szeregach gości były bardzo widoczne. Twarde Pierniki w pierwszej połowie zgromadziły na swoim koncie zaledwie dziewiętnaście oczek, z czego 13 to zasługa pary Jarecki i znanego z występów w Spójni Stępnia.

Gospodarze grali swoje. Notując serie punktowe 10:0 i 11:0 na przerwę schodzili prowadząc 43:19. Główną bronią szczecinian szczególnie w drugiej kwarcie były rzuty zza linii 6,75m. Na jedenaście prób aż sześć okazało się celnych.

Po zmianie stron Wilki uspokoiły grę, skupiły się na kontrolowaniu tego co działo się na parkiecie. Co prawda gościom udało się odrobić część strat, ale nie zdołali się zbliżyć do gospodarzy na mniej niż jedenaście oczek. Ostatecznie Szczecinianie wygrali 79:63.

Po raz kolejny na parkiecie w szeregach gospodarzy pojawili się ci, którzy w tym sezonie więcej czasu przebywają na ławce rezerwowych. I to oni poprowadzili szczecinian do zwycięstwa (Konrad Koziorowicz, Karol Nowacki i Piotr Knowa). Największe brawa należą się jednak Igorowi Treli, który zanotował double-double. Środkowy Wilków rzucił 18 punktów i zebrał 11 piłek. Drugim strzelcem zespołu był Maciej Adamkiewicz, zdobywca 8 oczek i 6 zbiórek. Jednak główną siłą Wilków we wczorajszym pojedynku był zespół (w przeciwieństwie do gości), bowiem aż dziesięciu zachodniopomorskich koszykarzy zgromadziło na swoim koncie przynajmniej cztery oczka. Liczba 20 asyst do 9 mówi sama za siebie.

King Wilki Morskie Szczecin - PC SIDEn Toruń 79:63 (17:8;26:11;18:25;18:19)

King Wilki Morskie: Trela 18 (11 zb., 5 as), Koziorowicz 11, Adamkiewicz 8 (6 zb.), Knowa 7, Mróz 7, Majcherek 7, Nowacki 6 (5 as.), Flieger 6, Kowalczuk 5, Balcerek 4, Kuśmieruk 0, Bojko 0

PC SIDEn: Jarecki 21 (7 zb.), Stępień 20 (7 zb.), Perka 11 (6 zb.), Bochno 5, Plebanek 4 (6 zb.), Krzywdziński 2, Bartoszewicz 0, Grochowski 0, Hołubek 0, Orman 0
źródło: własne / szlemiel