piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Rekordowe zwycięstwo Sarmaty
Rekordowym zwycięstwem 8:2 nad Darzborem Szczecinek, piłkarze Sarmaty Dobra zakończyli jesienną rundę rozgrywek o mistrzostwo IV ligi zachodniopomorskiej. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w  której zawodnicy Sarmaty mimo wypracowania dobrych sytuacji ani razu nie zmusili do kapitulacji bramkarza Darzboru, trudno było przypuszczać, że w drugiej połowie padnie aż 10 bramek i będzie to najwyższy wynik w rundzie jesiennej.
Jednak już w pierwszej akcji drugiej połowy, grający trener Sarmaty Damian Padziński (szczęśliwy ojciec urodzonego w czwartek syna) oddał strzał z ostrego kąta na bramkę gości, jednak bramkarz Darzboru zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Andrzej Jodłowski a Damian Padziński tym razem skutecznie wykorzystał jego dośrodkowanie i strzałem głową otworzył popisy strzeleckie zawodników, w tym głównie Sarmaty.
I chociaż gościom w trzy minuty później udało się jeszcze doprowadzić do remisu, jednak już po kolejnych czterech minutach padła następna bramka dla Sarmaty a kolejne (sześć) padały w odstępach kilku minutowych. Gościom jeszcze tylko raz, na moment udało się zmniejszyć rozmiary porażki, gdy przy wyniku 6:1 dla Sarmaty udało się im strzelić drugą bramkę. Widzom tego meczu mimo kilku bramek wyjątkowej urody najbardziej przypadły do gustu dwie ostatnie bramki strzelone przez: Zdzisława Szwądra gdy potężną „bombą” z bliskiej odległości umieścił piłkę w okienku bramki Darzboru i Emiliana Kamińskiego gdy efektownym wolejem w ostatniej akcji meczu ustalił wynik na 8:2 dla Sarmaty.

Sarmata zakończył rundę na dość odległym, dwunastym miejscu, jednak gdy uda mu się wypracować formę w rundzie wiosennej taką, jaką zaprezentował na finiszu rundy jesiennej (cztery zwycięstwa w ostatnich pięciu meczach) to jest w stanie powalczyć o bezpieczne miejsce w środku ligowej tabeli.

Sarmata Dobra - Darzbór Szczecinek 8:2 (0:0),
Strzelcy bramek dla Sarmaty: Damian Padziński 2 (47' i 60'), Zdzisław Szwąder 2 (54' i 85'), Andrzej Jodłowski (63'), Damian Dzierbicki (70'), Wojciech Bonifrowski (80') i Emilian Kamiński (90'), dla Darzboru: Szymon Góra (49') i Robert Siemaszko (83').

Sarmata: Marcin Kamiński, Kamil Pacelt, Wojciech Dorsz (77' Andrzej Kierek), Konrad Włodarczyk, Damian Dzierbicki, Piotr Klęczar, Zdzisław Szwąder, Emilian Kamiński, Andrzej Jodłowski, Damian Mosiądz (71' Filip Plewiński), Damian Padziński (75' Wojciech Bonifrowski) oraz w rezerwie Tomasz Dżegan.

Darzbór: Dawid Dykas, Krzysztof Bernatek, Wiktor Paczek, Piotr Kusiak, Szymon Dobrosielski, Maciek Góra, Szymon Góra, Tomasz Kaczmarek, Robert Siemaszko, Maciek Szydlak, Łukasz Jurejewicz oraz w rezerwie: Mateusz Otto, Dorian Pacałaty.

Sędzia główny: Piotr Gałązka, sędziowie asystenci: Jakub Szatan, Grzegorz Zdyb, obserwator ZZPN Ireneusz Szereda.
źródło: estan52