Pierwszy komplet punktów Kotwicy
Do czwartej kolejki musieli czekać na komplet punktów swoich ulubieńców kibice Kotwicy Kołobrzeg w Polskiej Lidze Koszykówki (Tauron Basket Liga). Czarodzieje z Wydm po dobrym meczu i w efektownym stylu pokonali renomowanego beniaminka Śląsk Wrocław 94:81. 'Ojcami' sukcesu byli: dobry na rozegraniu Jessie Sapp (14 pkt., 5 as), zabójczo skuteczni Terrell Parks (22 pkt, 81% z gry), Karron Johnson (17 pkt., 87,5%) oraz doświadczony Grzegorz Arabas (20 pkt w tym trzy trójki w ostatniej kwarcie meczu).

Jeśli dzisiaj (3.11) Kołobrzeżanie zagrają tak samo w rewanżowym spotkaniu pierwszego etapu Pucharu Polski (Intermarché Basket Cup) z Rosą Radom to utrzymanie ośmiu punktów przewagi z przed tygodnia i awans do następnej rundy powinien być tylko formalnością. Radomianie wczoraj (2.11) po ciężkim meczu ulegli w Słupsku Czarnym 63:73.
Kotwica spotkanie z siedemnastoma krotnymi Mistrzami Polski rozpoczęła z wysokiego C prowadząc po sześciu minutach gry 15:7. Później jednak dobra postawa Kikowskiego (7 pkt.) pozwoliła zniwelować nieco straty do czterech oczek. Kluczowymi graczami Kołobrzeżan w pierwszych dziesięciu minutach byli: Terrell Parks i Karron Johnson, którzy zdobyli po oczek oczek.

Druga ćwiartka to dalsza kontynuacja dobrego występu miejscowych, kilka szybkich ataków, uaktywnienie się rzutowe Grzegorza Arabasa (9 pkt) i na przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 50 do 36.

Po zmianie stron, Czarodzieje z Wydm nieco zwolnili tempo, ale cały czas kontrolowali co się dzieje na parkiecie. Nie pozwolili gościom na zmniejszenie straty na mniej niż dziesięć oczek a co ciekawsze sami w pewnym momencie gry odskoczyli rywalowi na dwadzieścia dwa. Spora w tym zasługa Grzegorza Arabasa, który postanowił cztery raz pod rząd rzucić z zza linii 6,75m a że trzykrotnie zrobił to celnie to zgromadził w całym meczu na swoim koncie dwadzieścia punktów. W ostatnich minutach pojedynku gościom udało się nieco zniwelować straty, ale nie miało to już największego znaczenia, bowiem pewne było, że gospodarze odniosą pierwsze zwycięstwo w lidze.

Kotwica Kołobrzeg - Śląsk Wrocław 94:81 (25:21;25:15;17:18;27:27)

Kotwica: Terrell Parks 22, Grzegorz Arabas 20, Karron Johnson 17 (7 zb.), Jessie Sapp 14 (5 as), Jordan Callahan 8 (5 as.), Łukasz Wichniarz 8, Marko Djuric 5, Wojciech Złoty 0, Bartosz Ciechociński 0

Śląsk: Paweł Kikowski 14, Dominique Johnson 12, Krzysztof Sulima 12, Michał Gabiński 11, Radosław Hyży 10, Nicola Malesevic 10, Robert Skibniewski 5, Kevin Thompson 4, Danny Gibson 3, Adrian Mroczek-Truskowski 0, Jakub Parzeński 0