Długo oczekiwane zwycięstwo
autor: Krzysztof CichomskiPiłkarze Chemika Police w XII kolejce spotkań III ligi pokonali na wyjeździe Energetyka Gryfino 0:1. Jedyną bramkę po stałym fragmencie gry zdobył Marek Hajdukiewicz.
Piłkarze Chemika mogli objąć prowadzenie już w 10 minucie spotkania. Po kapitalnym 30 metrowym krosowym podaniu Wojtalaka piłkę źle w pole karne dograł Szewczykowski. Dziewięć minut później było już 0:1 dla Chemika. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Marek Hajdukiewicz. Było to premierowe trafienie Marka po powrocie do Chemika. W 21 minucie powinno być 0:2 po szybkiej kontrze i wrzutce Pawła Krawca, dobrej sytuacji nie wykorzystał Jakubiak który nieczysto trafił w piłkę. Do przerwy mimo przewagi, policzanom nie udało się już poważniej zagrozić bramce Energetyka.
Druga połowa to kolejne ataki i kolejne szanse dla naszego zespołu. Najpierw w 60 minucie spotkania po kiksie Jeża kapitalnej okazji nie wykorzystał Krawiec, który mając przed sobą tylko bramkarza uderzył ponad bramką. Chwile później ten sam zawodnik po prostopadłym podaniu Chodorowskiego znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niestety źle przyjął piłkę którą wyłuskał wracający obrońca Energii. Piłkarze Energetyka tylko raz zagrozili bramce Chemika na szczęście strzał główką Aleksandrowicza z 72 min minął bramkę Witkowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie mimo paru szans żółtozielonych.