piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Kolejne trzy punkty
autor: paulinusLiderki ze Szczecina nie spuszczają z tonu i odnotowują kolejne zwycięstwo. Tym samym udowodniły wszystkim niedowiarkom, że w każdym meczu będą walczyć o 3 punkty, aby zająć pierwsze miejsce w grupie i uzyskać upragniony awans do ekstraligi.
Szczecinianki do meczu z Gdańskiem podeszły bardzo skoncentrowane, bo jedynym ich celem było zwycięstwo. Już w 3 minucie doskonałą akcję przeprowadziły Olimpijki. Dośrodkowanie z lewej strony wpada wprost na głowę Tarnowskiej, lecz piłka minimalne szybuje nad poprzeczką.
Zawodniczki Sztormu głównie rzucały piłkę na swoją napastniczkę, która dysponowała bardzo dobrą szybkością i dużo razy namieszała w szykach Szczecińskiej obrony, jednak nasze zawodniczki zagrały tego dnia na zero z tyłu. Pierwsza bramka wpadła tuż przed przerwą z rzutu karnego. Lewą stroną przedzierała się Niewolna, jednak jedna z obrończyń nie poradziła sobie z naszą lewoskrzydłową efektem czego było wskazanie przez sędzinę 'wapna'. Jedenastkę pewnie wykorzystała sama poszkodowana. Po tej bramce Gdańszczanki wzięły się do odrobienia strat, lecz ich akcje zatrzymywały się na obronie lub pewnie interweniowała Watychowicz. W pierwszej połowie uderzać próbowały jeszcze Falborska, Janik, Tokarska i Lachman, ale piłka albo lądowała obok bramki, albo wyłapywała bramkarka gospodarzy.

Druga połowa to dobra gra Olimpijek, które prowadziły grę. Nasze zawodniczki dobrze grały piłką, a co najważniejsze, stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Bramka na 2:0 była autorstwa Niewolnej, która dostaję piłkę na lewą stronę, posyła mocne dośrodkowanie, ale w efekcie końcowym piłka ląduje w siatce! Niewolna mogła podwyższyć jeszcze na 3:0, ale nie wykorzystała kolejnego rzutu karnego uderzając obok bramki. W końcówce drugiej połowy Gdańszczanki trochę przycisnęły nasz zespół i starały się zdobyć gola kontaktowego. Jednak koncentracja i walka do końca pozwoliła na wywiezienie 3 pkt z trudnego terenu. Olimpijki umocniły się na fotelu lidera. Po ostatnim Gwizdku sędziny radość zawodniczek oraz sztabu była ogromna, tym bardziej że w tym meczu skazywano Olimpijki na porażkę. Nic bardziej błędnego! Nadgorliwi będą musieli jeszcze trochę poczekać by jakiś zespół wydarł punkty niepokonanym Szczeciniankom. Mecz z Gdańskiem był meczem walki, każda z drużyn walczyła o pełną pulę. Zawodniczki z Gdańska grały ostro, ale szczecinianki nie miały zamiaru odstawić nogi co przyniosło punkty.

A już dziś zapraszamy państwa na najbliższy mecz w Szczecinie, który odbędzie się 05.10.2013r. o godzinie 13:00 na stadionie przy ulicy Bandurskiego 35. Nasze liderki zmierzą się z ekipą z Tomaszowa Mazowieckiego. Serdecznie Zapraszamy !!!

Sztorm AWFiS Gdańsk - Olimpia Szczecin 0:2 (0:1)
Bramki: Niewolna 45', 57'

Olimpia: Watychowicz - Niewolna (Polonis 86'), Szwed, Pałaszewska, Preś, Janik (Piekarek 75'), Falborska (Siwek 84'), Michalska (Semczyszyn 80'), Lachman (Ładniak 65'), Tarnowska (Downarowicz 70'), Tokarska (Okoniewska 55').