piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Victoria zwycięża w Luzinie
autor: waldemar kosowski Piłkarki sianowskiej Victorii S.P. 2 pojechały do Luzina jako faworytki i po pewne zwycięstwo. I tak też się stało. Po dobrym meczu wygrały 6:2. Zwycięstwo okazałe, ale mogło być o wiele wyższe. Już w 8 minucie prostopadłe podanie Pauliny Trzeciak do Malwiny Grzelak i sianowianki prowadzą 1:0. W 12 minucie piękny strzał w okienko Karoliny Struszczyk, która po wielu latach przerwy wróciła do zespołu i wspaniała obrona bramkarki z Luzina. W 16 minucie Malwina Grzelak sam na sam z bramkarką i nie ma bramki. Za to w 19 minucie Marta Kucwaj podaje do swojej bramkarki, piłkę przejmuje Kinga Karczewska, która pięknym strzałem w długi róg pokonuje sianowską bramkarkę Natalię Sadowską i jest 1:1.
Dwie minuty później Paulina Trzeciak ogrywa stoperkę GOSRiT-u i wyprowadza sianowski zespół na prowadzenie 2:1. Od tej pory uwidacznia się przewaga bardziej doświadczonych piłkarek z Sianowa, które stwarzają dużo dobrych sytuacji, ale ich nie wykorzystują. W 23, 28, 37 minucie powinny paść bramki dla Victorii S.P.2, ale sianowianki marnują super okazje. W 44 minucie dobra akcja Joanny Świąder, ale znowu piłka przelatuje obok bramki. W 45 minucie bramkę do szatni strzela niezawodna Malwina Grzelak, po bardzo ładnym podaniu Eweliny Gudan.

W 48 minucie konsternacja na boisku, bo piłkarki z Sianowa tracą po błędzie obrony drugą bramkę po strzale Katarzyny Leśnej. W 54 minucie po faulu na Nikoli Wodarczyk (weszła na boisko w drugiej połowie) Paulina Trzeciak pewnie strzela karnego i Victoria S.P.2 prowadzi 4:2. W 71 minucie obrończyni Żaneta Sieg (dawniej Kłos), pięknym strzałem w lewe okienko podwyższa na 5:2. Żaneta to zawodniczka, która po wielu latach przygody w Medyku Konin wróciła do Victorii S.P.2. W 73 minucie jest już 6:2 po kapitalnej wrzutce Agnieszki Pencherkiewicz i bramce głową w wykonaniu Malwiny Grzelak. Sianowianki mają zdecydowaną przewagę, ale nadal grają bardzo nieskutecznie. Jeszcze w 89 i w 90 minucie Malwina Grzelak, będąc dwa razy sam na sam z bramkarką z Luzina raz strzela wysoko nad bramką a drugi raz w bramkarkę. Trenerzy sianowskiego zespołu cieszą się ze zdobytych 3 punktów i dobrej gry swoich piłkarek, ale martwią się indolencją strzelecką swoich zawodniczek