piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Trzy bramki Grzelak. Victoria w finale
autor: waldemar kosowskiW drugiej rundzie Pucharu Polski Kobiet na neutralnym stadionie w Świdwinie spotkały się dwa zespoły z II ligi kobiet: KS Błękitni Stargard oraz UKS Victoria S.P. 2 Sianów. Oba zespoły spotkały się w lidze 8 września i wówczas górą był zespół z Sianowa, wygrywając w Stargardzie 5:1. Teraz w Świdwinie ponownie triumfowały piłkarki Victorii S.P.2, tym razem w stosunku 3:0(2:0). Już w 6 minucie dogodną sytuację zmarnowała Malwina Grzelak, która jednak zrehabilitowała się w 10 minucie i wyprowadziła sianowianki na prowadzenie. Piękną asystą popisała się w tej sytuacji Paulina Trzeciak. W 12 minucie błąd sianowskiej obrony i Weronika Szuba marnuje dobrą piłkę.
W 22 minucie ładny strzał Ewy Smurzyńskiej i piękna obrona Małgorzaty Chwastek. W 31 minucie znów kapitalne podanie Pauliny Trzeciak i ponownie Malwina Grzelak podwyższa wynik na 2:0 dla sianowskiej ekipy. W 34 minucie sianowianki zagrały zbyt koronkowo i nie wykorzystały pięknej akcji. W 38 minucie dobry strzał Joanny Świąder, ale bez efektu bramkowego. W 40 minucie Malwina Grzelak w sytuacji sam na sam trafia w bramkarkę ze Stargardu. Jeszcze w tej samej minucie na bramkę Błękitnych sunie nawałnica, sianowianki kilkakrotnie mają okazję do strzelenia bramki, ale świetnie broni bramkarka Błękitnych.

W 47 minucie wspaniała akcja prawym skrzydłem Joanny Świąder, zagranie na lewą stronę boiska, ale nikt nie zamknął tej dobrej akcji. W 64 minucie znów dobra akcja Joanny Świąder, podanie do Malwiny Grzelak i ta podobnie jak w 10 minucie kiwa bramkarkę i strzela do pustej bramki. Sianowianki prowadzą już 3:0. Po tej bramce trener Jędrzej Bielecki, będąc pewny wygranej dokonuje trzech zmian. Wpuszcza na boisko młode zawodniczki i mecz się wyrównuje a nawet stargardzianki uzyskują przewagę, czego efektem był w 75 minucie ładny strzał w poprzeczkę Weroniki Szuby. W opinii trenera Jędrzeja Bieleckiego był to bardzo dobry mecz i to nie tylko w wykonaniu sianowianek, nie zawiodły piłkarki ze Stargardu. Sianowianki bardziej doświadczone kontrolowały mecz i wygrały zasłużenie.
W zespole sianowskim tak naprawdę wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę. Na uwagę zasługuje może nie klasyczny, ale hattrick Malwiny Grzelak. Na specjalne wyróżnienie zasługuje Weronika Malinowska, która doskonale wywiązała się z roli plastra najlepszej zawodniczki ze Stargardu Ewy Smurzyńskiej. Coraz lepiej grają Żaneta Sieg (dawniej Kłos), Joanna Świąder, Agnieszka Pencherkiewicz oraz Małgorzata Chwastek, które po kilku latach przerwy wróciły do sianowskiego zespołu. Było to naprawdę dobre spotkanie obydwu drużyn, co potwierdził obecny na meczu Przewodniczący Rady Miasta Świdwina Henryk Klaman oraz prowadzący bardzo dobrze zawody sędziowie Krzysztof Mich, Zdzisław Ogórek oraz Piotr Basiejko. Szkoda tylko, że ten mecz był tak mało rozpropagowany w Świdwinie i zawody oglądało niewielu kibiców.

W finale wojewódzkim Pucharu Polski Kobiet w Sianowie 25 września 2013 r. o godz. 16.00 zespół Victorii S.P.2 Sianów zmierzy się z liderem I ligi kobiet zespołem Olimpii Szczecin. Następne spotkanie w II lidze piłkarki z Sianowa rozegrają w najbliższą sobotę 21.09.2013 r. o godzinie 12.00 z GOSRiT w Luzinie.