Wygrana Gwardii
autor: Robert MachowiczW sobotę piłkarze Gwardii Koszalin wygrali z Kotwicą Kołobrzeg 2:0 w W derbach Pomorza Środkowego. Była to pierwsza wygrana koszalinian w bieżącym sezonie. Pojedynek ten toczył się przy pustych trybunach, wojewoda zachodniopomorski zdecydował o zamknięciu stadionu przy Fałata 34 o czym pisaliśmy na łamach portalu. Miejscowi zawodnicy na znak solidarności z kibicami założyli koszulki 'piłka nożna dla kibiców' (na zdjęciu). W szóstej minucie Gwardziści objęli prowadzenie 1:0 po bramce Fabiana Słowińskiego.
Piłkarz ten wykorzystał podanie Jacka Magdzińskiego i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Kotwicy. W kolejnych minutach sobotniego pojedynku bramkarze obu zespołów nie mieli dużo pracy. W 33 minucie było 2:0 dośrodkowanie Dondery wykorzystał Jacek Magdziński kierując futbolówkę do bramkigości. Na zakończenie pierwszej połowy Kozawa uderzył w boczną siatkę. Kibice Kotwicy pojawili się przed stadionem w trakcie pierwszej odsłony derbów, dopingowali oni swój zespół sprzed głównego wejścia stadionu przy Fałata.

Spodziewano się, że od początku drugiej części rywalizacji koszalińsko-kołobrzeskiej do ataku ruszą piłkarze znad morza. Dłużej przy futbolówce utrzymywali się podopieczni trenera Żakiety. W kolejnych minutach na bramkę Krymowskiego strzelali Bień i Szymański. Z upływającym czasie zawodnicy Kotwicy zaczęli stwarzać sobie sytuację do zdobycia bramek. W jednej z sytuacji Fabiańskiego uratował słupek, a w drugiej Biegańskiemu zabrakło szczęścia.

1:0 - 6' - Fabian Słowiński
2:0 -33' - Jacek Magdziński

Gwardia:
Sebastian Fabiański - Norbert Dondera, Marek Zdanowicz, Daniel Wojciechowski, Damian Więckowski, Fabian Słowiński (36’ Mateusz Bień), Junpei Shimmura (89’ Sebastian Ginter), Łukasz Szymański (72’ Daniel Sidor), Damian Miętek (77’ Uelder Barbosa), Ryuki Kozawa, Jacek Magdziński

Kotwica: Łukasz Krymowski - Kacper Chruściński, Kacper Chruściński (46’ Paweł Dirda), Paweł Szutenberg (71’ Wojciech Janur), Łukasz Cebulski, Tomasz Rydzak, Patryk Pietras, Daniel Popiołek (58’ Krystian Szambelan), Patryk Skórecki (33’ Piotr Dziuba), Krzysztof Biegański, Michał Danilczyk

żółte kartki: Zdanowicz, Sidor, Miętek (Gwardia)/ Chruściński, Szutenberg, Rydzak, Biegański, Danilczyk (Kotwica)
czerwona kartki: Paweł Dirda (85’ za faul, Kotwica)
źródło: gk24.pl/własne