Gdańszczanie bez szans w Szczecinie
Z całą pewnością nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Szczecina piłkarze Polonii Gdańsk. W IV kolejce III ligi podejmowali w stolicy województwa zachodniopomorskiego rezerwy ekstraklasowej Pogoni. Szczecinianie wzmocnieni piłkarzami I-szego zespołu (którzy nie pojechali na mecz z Jagiellonią do Białegostoku) rozbili Polonię 4:1 kontrolując mecz praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty.

W 20. minucie po składnej akcji Pogoni i dobrym dośrodkowaniu Alana Błajewskiego, futbolówkę do bramki Polonii strzałem głową skierował Tomasz Chałas. Chwilę później szansę na wyrównanie miał zawodnik z Gdańska, ale bardzo dobrą interwencją wykazał się Krystian Rudnicki. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy z bardzo ostrego kąta uderzał Radosław Wiśniewski, ale jego strzał z trudem na rzut rożny sparował bramkarz gdańszczan.

W 55. minucie spotkania kolejną szansę miał Wiśniewski, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka. Siedem minut później, po kuriozalnej sytuacji, Wiśniewski wpisał się już na listę strzelców. Nieatakowany bramkarz Polonii źle wybił piłkę, a ta odbita od zawodnika Dumy Pomorza wturlała się do bramki. Pogoń szybko mogła podwyższyć prowadzenie, ale słupek znów uratował drużynę gości, tym razem po strzale Kajetana Pogorzelczyka. W 69. minucie meczu, po szybkiej, wzorcowej kontrze gdańszczanie zdobyli gola kontaktowego. Okazji do wyrównania wyniku nie brakowało, ale to Portowcy byli skuteczniejsi. Na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego, ładną akcję „dwójki” wykończył Pogorzelczyk. W doliczonym czasie gry po składnej akcji wynik meczu lekkim, technicznym strzałem ustalił Szymon Kapelusz.

Rezerwy po czterech spotkaniach zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów. Gdańszczanie okupują dwunastą pozycję z dwoma punktami na koncie.

W następnej kolejce Pogoń II zmierzy się w Koszalinie z Bałtykiem natomiast Polonia podejmie na własnym stadionie Chemika Police.

Pogoń II Szczecin - Polonia Gdańsk 4:1 (1:0)
1:0 Tomasz Chałas 20’
2:0 Radosław Wiśniewski 62’
2:1 Szymon Rychłowski 69'
3:0 Kajetan Pogorzelczyk 87’
4:0 Szymon Kapelusz 90’