piłka nożna / Pozostałe rozgrywki
piłka nożna / Pozostałe rozgrywki -
Polska po dreszczowcu pokonuje Danię
autor: Krzysztof CichomskiW środę na stadionie PGE Arena w Gdańsku reprezentacja Polski Waldemara Fornalika po golach Mateusza Klicha, Waldemara Soboty i Piotra Zielińskiego pokonała 3:2 (1:2) prowadzoną przez Mortena Olsena reprezentację Danii. Z orzełkiem na piersi zagrali m.in. byli Portowcy Piotr Celeban i Przemysław Kaźmierczak oraz wychowanek Orła Mrzeżyno Grzegorz Krychowiak.

Polska:
Wojciech Szczęsny (46' Artur Boruc) - Artur Jędrzejczyk (75' Piotr Celeban)' Łukasz Szukała' Kamil Glik' Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski' Grzegorz Krychowiak' Przemysław Kaźmierczak (46' Piotr Zieliński)' Mateusz Klich (86' Bartosz Salamon)' Waldemar Sobota (89' Adrian Mierzejewski) - Robert Lewandowski (78' Artur Sobiech)

Dania: Stephan Andersen - Lars Jacobsen (46' Peter Ankersen)' Simon Kjær (64' Jannik Vestergaard)' Andreas Bjelland' Nicolai Boilesen (46' Nicki Bille Nielsen) - Martin Braithwaite (46' Kasper Kusk)' Mike Jensen (78' Casper Sloth)' William Kvist' Christian Eriksen' Viktor Fischer (72' Michael Krohn-Dehli) - Nicklas Pedersen.

Widzów: 34 852

Spotkanie z Danią rozpoczęło się w najlepszy z możliwych sposobów, bo już w 4 minucie po dograniu Jakuba Błaszczykowskiego Stephana Andersena pokonał nabiegający na piłkę Mateusz Klich. Niestety niecały kwadrans później był już remis, gdy po faulu przed polem karnym fantastycznym uderzeniem popisał się Christian Eriksen. Tuż przed przerwą padła kolejna bramka i niestety wpadła do polskiej bramki. Tym razem po dośrodkowaniu Nicolai Boilesena z bocznego sektora Wojciecha Szczęsnego strzałem głową pokonał Martin Braithwaite.

W przerwie spotkania trener Waldemar Fornalik musiał wstrząsnąć słabo grającą reprezentacją, bo po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną drużynę. Na bramkę rywala atakowali m.in. Błaszczykowski i Lewandowski, jednak wyrównująca bramka padła dopiero w 59 minucie. Błaszczykowski zagrał w pole karne do Waldemara Soboty, a ten mimo poślizgu uderzył płasko po ziemi prosto do bramki Duńczyków. Po dwóch minutach było już 3:2 dla Polaków. Tym razem w polu karnym podawał Mateusz Klich, zaś akcję silnym strzałem zakończył występujący na co dzień w Udinese Calcio Piotr Zieliński.