piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga -
Przegrali wygrany mecz
Błękitni Stargard nie zachwycili. Przegrali z Jarotą Jarocin, czyli z drużyną, która do tej pory nie zdobyła w lidze żadnego punktu 2:3 i to mimo, że od 56 minuty grali z przewagą jednego zawodnika.
Początek meczu imponujący w wykonaniu stargardzian, którzy w pierwszych pięciu minutach gry stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje, a bramkę zdobyli minutę później. Po rzucie rożnym na bliższy słupek, piłkę do bramki skierował Robert Gajda. Radość na trybunach trwała niespełna sześćdziesiąt sekund. Bramkarz gospodarzy Marek Ufnal w polu karnym sfaulował Karola Danielaka, a jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Skokowski. Błękitni potrzebowali dziesięciu minut, aby ponownie przejąć inicjatywę na boisku. Zwieńczeniem tego była dziewiętnasta minuta spotkania. Ponownie rzut rożny, zamieszanie w polu karnym i piłka trafiła do niepilnowanego Piotra Wojtasiaka, który z najbliższej odległości pokonał Karola Szymańskiego. Błękitni od tego momentu grali szybko, z polotem, a przede wszystkim mądrze.
Często w środkowej strefie boiska przechwytywali piłkę, tworząc groźne sytuacje. Do pełni szczęścia zabrakło - nie tyle skuteczności, co ostatniego, bardziej precyzyjnego podania. Kluczowym momentem meczu okazała się 56 minuta, kiedy za faul na Gajdzie, Miłosz Filipiak zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Błękitni zamiast dobić rywala, niepotrzebnie okazali litość. Bezlitośnie wykorzystała to Jarota. W 70 minucie po rzucie wolnym, bramkę wyrównującą zdobył, uderzeniem głową Krzysztof Czabański. Na boisku nie było widać, że to gospodarze grają z przewagą jednego zawodnika. Mało tego - to goście lepiej wyglądali pod względem fizycznym. Zabójczy cios zadali w doliczonym czasie gry. Pojedynek biegowy z dwoma obrońcami po prawej stronie boiska wygrał Karol Danielek, który precyzyjnym trafieniem pokonał rozpaczliwie interweniującego Marka Ufnala.

Błękitni Stargard - Jarota Hotel Jarocin 2:3 (2:1)