inne / inne sporty
inne / inne sporty -
Medaliści Solnego Grzybowo
autor: C80Dwa medale w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych zdobyli zawodnicy Solnego Grzybowo. Julia Antolak wygrała w grupie dziewcząt do lat 14, a Maciej Wącior uplasował się na 3 miejscu w grupie chłopców do lat 14. To niewątpliwie sukces tych młodych szachistów. Zawody odbyły się w dniach 1-4 sierpnia w Hali Urania w Olsztynie . Była to największa w Polsce impreza juniorska. Udział w niej wzięło udział blisko 800 szachistów w wieku od 8 do 18 lat.
Wśród tej grupy znalazło 10 zawodników Solnego Grzybowo: Julia Nowicka (dziewczęta do lat 10), Krzysztof Kabaciński i Miłosz Rogala (chłopcy do lat 10), Wojciech Wącior (chłopcy do lat 12), Julia Antolak (dziewczęta do lat 14), Maciej Wącior (chłopcy do lat 14), Paula Wasilewska (dziewczęta do lat 16), Maciej Kowalski i Kacper Karwowski (chłopcy do lat 16) oraz Jakub Gabryjałowicz (chłopcy do lat 18).

Sukces wywalczyła dwójka szachistów. Julia Antolak zdobyła złoto w grupie dziewcząt do lat 14 - choć jest młodsza o rok od największych rywalek walczyła dzielnie do ostatniej rundy, po której 4 zawodniczki uzyskały 15,5 punktu. Zawodniczka w tej grupie miała najlepszą punktację pomocniczą i zdobyła złoto. W grupie Julii startowały 44 zawodniczki.

Równie wyrównany i do końca trzymający w napięciu miał przebieg turniej w grupie chłopców do lat 14, w którym po 11 rundach pierwsza trójka zawodników uzyskała po 15 punktów. Wśród nich znalazł się nasz zawodnik Maciej Wącior, który niestety miał najsłabszą punktację pomocniczą i został sklasyfikowany na 3 miejscu. W grupie chłopców do lat 14 występowało 65 zawodników. Równie dobrze wypadli inni Szachiści Solnego. Kacper Karwowski był 14 a Maciej Kowalski 17 w grupie chłopców do lat 16 w turnieju szachów szybkich. W ich kategorii wiekowej grało 80 zawodników. Krzysztof Kabaciński zajął 15 miejsce w szachach błyskawicznych w grupie chłopców do lat 10 (startowało 87 zawodników). Dwudzieste miejsce w grupie chłopców do lat 18 zajął Jakub Gabryjałowicz (startowało 48 zawodników), a 24 miejsce wśród 55 startujących zawodniczek do lat 10 w grupie dziewcząt zajęła Julia Nowicka.
źródło: e-kg.pl