piłka nożna / B klasa
piłka nożna / B klasa -
Jedenaście bramek Pogoni

Miało być wiele atrakcji i było. Chyba nikt kto dzisiaj wychodził ze stadionu przy Twardowskiego nie była zawiedziony. Najmłodsi milusińscy na wejściu dostawali maskotki, które wręczały dziewczęta z Gryfa Szczecin, mistrza II Zachodniopomorskiej ligi piłkarskiej kobiet, starsi kibice mogli podziwiać w akcji Andrzeja Rycaka a ci w wieku pośrednim na trybunach mogli spotkać np. Bogusława Baniaka, Kamila Grosickiego, Olgierda Moskalewicza czy Radosława Bilińskiego. Nie zabrakło też innych piłkarskich gwiazd starszego pokolenia takich jak Zenon Kasztelan, Zbigniew Kozłowski czy Ryszard Wiśniewskiego od którego podania rozpoczął się mecz.
Grupa "Młode Wilki" wraz z przyjaciółmi przygotowała fantastyczną oprawę, której pozazdrościć mógłby niejeden drugo czy nawet pierwszoligowy klub. Feta z okazji awansu do A-klasy udała się więc znakomicie, bo i pogoda dopisała, również frekwencja - bowiem przez festyn przewinęło się około 2.5 tysiąca ludzi a i wynik 11:0 był jak najbardziej zadowalający.
Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego kibice podziękowali za dwa lata dobrej gry w Pogoni Ediemu Andradinie, Brazylijczyk otrzymał pamiątkowy puchar i przez długi czas nie mógł opędzić się od łowców wspólnych zdjęć i autografów. Później rozpoczął się mecz.

Na pierwszego gola, którego zdobył Andrzej Rycak fani Pogoni musieli czekać jednak aż do 27 minuty. Wcześniej doskonałe sytuacje mieli właśnie "Książe Szczecina", Trzeźwiński, BarandowskiDmowski. Strzał na bramkę oddał także Tomasz Tulejski ze Zrywu Kretlewo. W 22 minucie prowadzenie mógł zapewnić swojej drużynie Dawid Trzeźwiński, który tuż na granicy pola karnego otrzymał celne podanie od Mariusza Misiury . Jednak piłka zmierzająca wprost w okienko bramki w ostatniej chwili zmieniła tor lotu i przeleciała centymetr nad poprzeczką.
W 31 minucie było już 2:0, ponownie do bramki, której dzielnie strzegł Sylwester Prość wykorzystując idealnie dogranie Barandowskiego trafił dzisiejszy gość, czyli Rycak, który chwilę później trafił jeszcze w poprzeczkę. Na kolejne bramki licznie zgromadzeni i żywiołowo dopingujący swoich ulubieńców fani nie musieli długo czekać. Do bramki Zrywu trafiali kolejno Mariusz Misiura, Dawid Trzeżwiński po podaniu Matlaka, w końcu sam Matlak, który oddał strzał z dystansu oraz Bartosz Barandowski.

W przerwie spotkania wystąpił zespół taneczny Studio - Pa, zaprezentowały się także dziewczęta startujące w wyborach Miss Polonia. Podopieczni Krzysztofa Sobieszczuka nie zamierzali spuszczać z tonu. Już pierwsza akcja po gwizdku sędziego Michała Baniaka zakończyła się golem dla gospodarzy. Radosław Zając w odpowiedzi próbował zaskoczyć gospodarzy, ale na posterunku był Patryk Kowalski. Na 7:0 rezultat podwyższył Barandowski, któremu piłkę dogrywał Dmowski.
W pewnym momencie mecz musiał zostać przerwany. W czasie pozowania do fotografii z boku boiska, maluszek zobaczywszy piłkę pobiegł za nią na murawę, nic nie robiąc sobie z toczącego się na niej pojedynku. Błyskawicznie jednak wystraszony tata zabrał młodego fana Pogoni Nowej z boiska przy ogólnym aplauzie widowni i pouczeniu arbitra meczu. Autorem ósmego gola, który wpadł w 71 minucie po podaniu Armonajtisa był Bartosz Baranadowski, dziewiątego Astramowicz. Popularny Figo dogrywał też piłkę Markowi Pawlakowi przy bramce numer dziesięć, która wpadła po rękach bramkarza gości. Formalności na cztery minuty przed końcem spotkania dopełnił Grzegorz Matlak, ustalając wynik na 11:0.

Niestety nie wszyscy potrafili docenić wagę tego piłkarskiego święta. Porażki nie potrafił znieść jeden z kibiców Zrywu Kretlewo, który postanowił wbiec na murawę i sam rozprawić się...tylko w zasadzie nie wiadomo z kim. Po interwencji piłkarzy swojego zespołu oraz pozostałych kibiców "bohater" uspokoił się i ponownie zajął swoje miejsce.
źródło: paulinus