W Policach kolejna porażka
Dzisiaj piłkarze Klubu Piłkarskiego POLICE po raz ostatni w tym sezonie rozegrali spotkanie na stadionie przy ulicy Siedleckiej. Tym razem przeciwnikiem było Mieszko Gniezno. Po strzale Dariusza Wojciechowskiego z 59 minuty KP przegrał 0:1. Do końca sezonu pozostało jeszcze jedno spotkanie, jednak jakakolwiek punktowa zdobycz nie zmieni już sytuacji w tabeli.
KP POLICE: Gumowski - Zientek, Szałek J., Szałek M., Tuński, Miśta (66' Pachulski), Stefaniak, Rembisz, Stachowicz, Brzeziński (71' Bukowski), Wydurski (46' Szmit)

Mieszko: Ponichtera - Augustyniak, Gąsiorowski, Wysocki, Kaźmierczak, NIedbała, Przysiuda, Gul (73' Matysiak), Ditbrener, Wojciechowski, Piskuła

Sędziowali: Sebastian Lewczuk - Krzysztof Giniewicz, Przemysław Wądłowski (Pomorski ZPN)

Pogoda: zachmurzenie, 17 st. C

Policzanie wystąpili w zielonych koszulkach i białych spodenkach. Goście z Gniezna w białych koszulkach i niebeskich spodenkach.

W 17 minucie spotkania Marcin Miśta i Krzysztof Stefaniak parokrotnie wymienili się podaniami w biegu, piłkę podano do Marcina Wydurskiego, ten jednak miał problem z przyjęciem i nic z tej akcji nie wynikło. W 22 minucie piłkę na lewej stronie pola karnego otrzymuje Jakub Szałek, podaje do Łukasza Tuńskiego, obrona jednak przeszkodziła w oddaniu strzału. Po siedmiu minutach Stefaniak dośrodkowuje z prawej strony boiska, piłka była adresowana do wbiegającego Miśty, piłkę czubkiem buta trącił jednak Wojciech Gąsiorowski i Mieszko wyszło z kontrą. W 38 minucie spotkania na bramkę z ostrego kąta strzela Stefaniak, piłka przelatuje jednak ponad poprzeczką. W 44 minucie gdy po akcji swojego zespołu na 13 metrze do piłki doszedł Dariusz Wojciechowski, nie mając nikogo przed sobą oddał strzał na bramkę, szczęście znakomitą interwencją popisał się Marcin Gumowski, po czym obrona wybiła piłkę na róg. Minutę później po dośrodkowaniu z prawej strony z ostrego kąta na bramkę strzela Adam Stachowicz, Łukasz Ponichtera z trudem broni, dobitka ląduje ponownie na bramkarzu, po czym obrona wybija piłkę na róg.

W 52 minucie Stefaniak przejmuje piłkę na lewej stronie wbiega w pole karne po czym spod końcowej linii dośrodkowuje do stojącego na 11 metrze Miśty, niestety piłkę sięga obrońca Mieszka i piłka nie dociera do pomocnika KP. W 57 minucie Mieszko przeprowadziło akcję po której musiał paść gol. Na jednego obrońcę KP wyszło dwóch zawodników, biegnący z prawej strony zawodnik w polu karnym podał piłkę na środek do Wojciechowskiego, a ten będąc na 9 metrze posłał piłkę daleko od spojenia poprzeczki ze słupkiem. Po dwóch minutach ten sam zawodnik niestety zdobywając gola zrehabilitował się za zmarnowanie wcześniejszej akcji. W 61 minucie lewą stroną na bramkę biegnie Waldemar Przysiuda, ostatecznie akcję wybiciem na róg przerywa Łukasz Tuński. W 67 minucie po dośrodkowaniu do strzału przewrotką złożył się kabitan Mieszka, Krzysztof Piskuła. Piłka jednak na szczęście odbiła się od słupka i wyszła na aut bramkowy. W 68 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę strzelał Jakub Szałek, niestety trafił tylko w boczną siatkę bramki. W 76 minucie spotkania po dośrodkowaniu z prawej strony Ponichtera piąstkuje na 15 metrze, piłka trafia do Jakuba Szałka ustawionego na 25 metrze, który usiłuje przelobować zawodnika, niestety za słabo podnosi piłkę i ta trafia prosto w ręce bramkarza Mieszka. W doliczonym czasie wprowadzony drugiej połowie Błażej Matysiak biegnie z piłką prawą stroną, w polu karnym został zablokowany przez Michała Bukowskiego i piłkę przejął Marcin Gumowski.

Porażką w tym spotkaniu policzanie praktycznie przekreślili swoje szanse na przeskoczenie Zdroju Ciechocinek. Oznacza to, że po ostatniej kolejce pozostanie liczyć jedynie na korzystne rozstrzygnięcia w meczach barażowych o grę w II lidze. Aby KP pozostał w III lidze baraże musi wygrać Unia Janikowo oraz Warta Poznań która po dzisiejszej kolejce zagwarantowała sobie udział w tych barażach.

Pozostałe spotkania 29 kolejki III ligi, grupy 2 zakończyły się następującymi wynikami:

Kaszubia Kościerzyna - Jarota Jarocin 1-2

Cartusia Kartuzy - Warta Poznań 1-1

Zdrój Ciechocinek - Kotwica Kołobrzeg 1-1

Toruński KP - Rodło Kwidzyn 1-0

Kania Gostyń -Rega-Merida Trzebiatów 1-5

Lech II Poznań - Victoria Koronowo 9-1

Tur Turek - Amica Wronki 0-0