piłka nożna / Ekstraklasa -
Porażka przed Legią
autor: Krzysztof Cichomski Duma Pomorza przegrała sparingową potyczkę z Hapoelem Beer Szewa 3:2. W Międzychodzie wystąpili głównie gracze, którzy nie grali w meczu z Zagłębiem Lubin. Na boisku pojawili się m.in. Wojciech Lisowski, który niedawno podpisał kontrakt z Pogonią, a także testowany Mikołaj Lebedyński. Walczący o miejsce w Pogoni napastnik wypracował rzut karny, który na bramkę zamienił Abdul Moustapha Ouedraogo (na zdjęciu), a w końcówce meczu sam wpisał się na listę strzelców.
Piłkarze Hapoelu rozpoczęli strzelanie we wtorkowym meczu. W 22 Izraelczycy przeprowadzili szybką akcję na lewym skrzydle, a w sytuacji sam na sam znalazł się Ofir Davidzada. Obrońca Hapoelu uderzeniem na bliski słupek pokonał Dawida Kudłę. Pogoń wyrównała po rzucie karnym, który arbiter podyktował za faul na Mikołaju Lebedyńskim. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Abdul Moustapha Ouedraogo. Przed przerwą poprzeczkę bramki Hapoelu ostemplował Wojciech Lisowski.

Drużna z Izraela ponownie wyszła na prowadzenie w 54 minucie gry. Edi Andradina niefortunnie przerwał atak Hapoelu, i w sytuacji sam na sam nie pomylił się Elyaniv Barda. Mimo prób szczecinian, to zespół z Izraela podwyższył stan rywalizacji. Piłkarze Hapoelu łatwo rozklepali obronę Pogoni, a całą akcję wykończył Youssef Abu-Laben. Dumę Pomorza stać było jedynie na bramkę kontaktową. W 82 minucie Mikołaj Lebeyński uprzedził defensora przyjezdnych z Izraela i umieścił piłkę w pustej bramce.