inne / football amerykański
inne / football amerykański -
Kuguary gromią Łuczników
autor: /mePrzed sobotnim pojedynkiem Bydgoszcz Archers i Cougars Szczecin miały bilans 2-2. Taki stosunek wygranych i przegranych meczów plasował je na miejscach 4-5 w tabeli Grupy Północnej PLFA II. Pierwsze trzy lokaty zajmowały drużyny Sabercats, Angels i Seahawks B - każda z nich wygrała 3 mecze w sezonie ulegając rywalom tylko raz. Stawką sobotniego starcia było więc podtrzymanie szans na awans do drugoligowych ćwierćfinałów. Początek meczu nie zapowiadał aż tak imponujących rozmiarów zwycięstwa Kuguarów ze Szczecina. Na pierwsze z dwóch przyłożeń Jakuba Piekarskiego gospodarze odpowiedzieli dobrą akcją obronną.
Po niej szybko ponownie punktował Piekarskim, ponownie po podaniu Andrzeja Łukasika. Jeszcze przed przerwą w ślady Piekarskiego poszedł Adrian Rogaczewski. Jego 60-jardowa akcja zakończona touchdownem była ozdobą pierwszej połowy. Do przerwy szczecinianie prowadzili 20-punktami.

Po wznowieniu meczu gra się wyrównała. Trzecią kwartę Cougars wygrali 10:6. Ofensywny blitzkrieg szczecinian nastąpił w ostatniej odsłonie. Cztery touchdowny, z których trzy okraszone były skutecznym podwyższeniem za dwa, przypieczętowały wysokie zwycięstwo przyjezdnych.

- Jednak udało się nam przełamać. Nie pamiętam tak dobrego meczu naszej formacji ofensywnej. Ten mecz naprawdę mógł się podobać. Było wiele świetnych akcji zarówno podaniowych, jak i biegowych. IV kwarta była wręcz idealna dla obu formacji, udało się szybko przerywać akcje ofensywne przeciwników. Bardzo szkoda, że w myśl regulaminu lepiej byłoby wygrać ten mecz 6:0, niż takim wynikiem' - skomentował Tomasz Leszczyński, manager Cougars Szczecin.

- Porażka jest efektem zmian po wprowadzeniu nowego trenera. Czasem warto jest zrobić jeden krok do tyłu, aby potem zrobić dwa kroki naprzód - powiedział Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers.

Bydgoszcz Archers - Cougars Szczecin 8:60 (2:14, 0:8, 6:8, 0:30)

I kwarta
0:7 przyłożenie Jakuba Piekarskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Łukasika (podwyższenie za jeden punkt Adrian Rogaczewski)
2:7 safety - dwa punkty dla Archers po akcji Arkadiusza Kwinty

II kwarta
2:22 przyłożenie Adriana Rogaczewskiego po 60-jardowej akcji po podaniu Andrzeja Łukasika (podwyższenie za dwa punkty Andrzej Łukasik)

III kwarta
8:22 przyłożenie Filipa Klause po 20-jardowej akcji po podaniu Marcina Pulca
8:30 przyłożenie Mateusza Miksa po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Andrzej Łukasik)

IV kwarta
8:38 przyłożenie Pawła Borkowskiego po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Łodygowski)
8:44 przyłożenie Andrzeja Łukasika po 1-jardowej akcji biegowej
8:52 przyłożenie Wojciecha Sibera po 2-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Adrian Rogaczewski)
8:60 przyłożenie Piotra Lisińskiego po 8-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za dwa punkty Michał Szczurowski)

MVP: Andrzej Łukasik (rozgrywający Cougars Szczecin)