inne / żeglarstwo
inne / żeglarstwo -
II Bałtycki Puchar Optymista
autor: e-kg.plNa jeziorze Jamno odbył się „II Bałtycki Puchar Optymista” . W zawodach startowali żeglarze w klasie „Optymist”- grupa A i B oraz w klasie „Laser 4,7.” W regatach wzięło udział łącznie 35 żeglarzy z 8 klubów żeglarskich w tym 9 żeglarzy z Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego BŁĘKITNI Grzybowo : Maja Gallon, Alicja Gallon, Pola Starzyńska , Dominika Latkowska Hubert Gad, Szymon Dudziński, Szymon Borowski, Mateusz Woźniak i Michał Górnisiewicz. Przez dwa dni zmagań na wodach jeziora rozegranych zostało siedem biegów regatowych przy sprzyjającej i słonecznej pogodzie wszystkim uczestnikom zawodów żeglowało się wspaniale. Sędziowie wyznaczyli specjalną trasę regat, w kształcie trapezu i prostokąta.

W pierwszej kolejności do poszczególnych biegów „ wypuszczane” były jachty typu Optymist a po nich dużo szybsze Lasery. Podczas dwudniowych zawodów odbyły się pokazowe Regaty Trenerów poszczególnych klubów żeglarskich. Po regatach nastąpiło podsumowanie i wręczenie pucharów i dyplomów uczestnikom regat. W klasyfikacji generalnej grupy A miejsce 14 zajęła Pola Starzyńska , a tuż za nią 15 lokatę zajęła Dominika Latkowska. Natomiast w  grupie „B” Optymist bardzo dobrą 7 lokatę uzyskała debiutantka Maja Gallon ( w podgrupie dziewcząt 3 miejsce) była jednocześnie najmłodszą uczestniczką regat za co dostała nagrodę. W klasie „Laser 4,7” na podium stanęło 2 reprezentantów UKŻ BŁĘKITNI - 2 miejsce zajął Hubert Gad, a 3 lokatę zajęła Alicja Gallon. W klasie „Laser 4,7” - Regaty Trenerów 2 miejsce zajął Mariusz Górnisiewicz.
źródło: e-kg.pl