piłka nożna / Ekstraklasa -
Sobota bez zwycięstwa
Porażka i remis, takim bilansem zakończyły się sobotnie sparingi Dumy Pomorza. Portowcy rywalizowali z pierwszoligowcami, Arką Gdynia oraz Chojniczanką Chojnice. Pierwszy sparing szczecinianie rozegrali z zespołem z Chojnic. Oparta głównie na młodych zawodnikach drużyna przegrała z Chojniczanką 4:3. Druga potyczka, w której wystąpili podstawowi gracze Pogoni, zakończyła się bezbramkowym remisem z gdynianami.
Mecz z Chojniczanką w obu połowach obfitował w bramki. Beniaminek pierwszej ligi otworzył wynik spotkania w 11 minucie. Kosuke Ikegami przeprowadził świetny rajd skrzydłem, w którym minął dwóch graczy Pogoni. Japończyk wbiegł w pole karne i podał piłkę Tomaszowi Mikołajczakowi, który bez problemów umieścił ją w bramce. W 29 minucie Edi Andradina technicznym strzałem zaskoczył bramkarza Chojniczanki. Nie ulega wątpliwości, że Rafał Misztal, powinien lepiej zachować się przy uderzeniu Brazylijczyka. Piłkarze z Chojnic odpowiedzieli błyskawicznie i po dwóch kwadransach gry to oni prowadzili 2:1. Po dośrodkowaniu z lewej strony, jeden z graczy Chojniczanki głową wystawił piłkę Michałowi Płókarzowi, który uciekł obronie Pogoni i także głową zdobył gola. Stracona bramka pobudziła szczecinian, którzy wyrównali jeszcze przed przerwą. Radosław Wiśniewski okazał się bezbłędny w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Drugą część od bramki zaczął testowany niedawno przez Dumę Pomorza Bartosz Flis. Napastnik Chojniczanki dobił strzał jednego ze swoich kolegów z drużyny. Warto zaznaczyć, że po raz kolejny, nie popisała się defensywa Portowców. W 69 minucie gry na 4:2 podwyższył Maciej Ropiejko. Były napastnik szczecińskiej Pogoni zdobył gola głową, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Wynik meczu ustalił Dawid Kort, który w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad Rafałem Misztalem i umieścił ją w bramce.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła (46' Krystian Rudnicki) - Julien Tadrowski (60' Lucas), Michał Koj, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski (60' Rafał Gutowski) - Alan Błajewski, Abdul Moustapha Ouedraogo (68' Mateusz Sobolczyk), Edi Andradina (46' Mateusz Wilk), Dawid Kort, Radosław Wiśniewski - Vuk Sotirović (46' Łukasz Zwoliński)

Sobotę Pogoń zakończyła sparingiem z Arką. W pierwszej części meczu Portowcy byli wyraźnie lepsi od pierwszoligowej drużyny. Sytuacje, które sobie jednak stworzyli, nie przyniosły efektu w postaci choćby jednego gola. Brawa należą się także golkiperowi Arki, Michałowi Szromnikowi, kilkukrotnie ratującego gdynian z opresji. W drugiej części to Arka wypracowała sobie lepsze sytuacje na zdobycie gola. Bardzo aktywny w szeregach gdyńskiej drużyny był Arkadiusz Aleksander, do niedawna napastnik Floty Świnoujście.

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Adam Frączczak, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski (67' Sebastian Rudol), Przemysław Pietruszka - Takuya Murayama, Maksymilian Rogalski (72' Edi Andradina), Bartosz Ława, Takafumi Akahoshi, Jakub Bąk (72' Łukasz Zwoliński) - Donald Dering Djousse (60' Tomasz Chałas)