piłka nożna / Liga PO-WiDDz
piłka nożna / Liga PO-WiDDz -
Renice mistrzem Polski MOW
W dalekich Puławach odbyły się finały Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich. Najlepsza okazała się ekipa z Renic.
Oprócz Renic, w turnieju wzięło udział też pięć innych drużyn: gospodarz MOW Puławy, MOW Jaworze (Śląskie), MOW Kielce (Świętokrzyskie), MOW Włocławek (Kujawsko - Pomorskie), MOW Wrocław (Dolnośląskie). Zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym 2×10 minut.

W pierwszym meczu nasz zespół zmierzył się z drużyną z Jaworza. Górale od samego początku nie pozwalali na skonstruowanie groźnych sytuacji podbramkowych. Widać było wśród zawodników tremę meczową. Przełamanie nastąpiło dopiero po samobójczej bramce Jaworzan. Po przerwie dążący do wyrównania przeciwnicy zapomnieli o obronie własnej bramki, dzięki czemu udało nam się dorzucić jeszcze dwie bramki. Ostatecznie w debiucie Renice wygrały 3:1.
Drugi mecz to potyczka z drużyną z Włocławka. Wielokrotni mistrzowie Polski byli cieniem drużyny sprzed lat. Renice gładko wygrały 6:2. W kolejnych meczach nasz zespół pokonał Kielce 2:1 oraz Wrocław 2:0. Już w tym momencie wiadomo było, że minimum wywalczone to co najmniej srebrny medal.

W ostatnim meczu piłkarze z Renic zmierzyli się z ekipą z Puław. Do zwycięstwa w turnieju potrzebowali remisu. Przeciwnik od samego początku groźnie atakował. Na nasze szczęście nie potrafił wykorzystać stworzonych sytuacji bramkowych. Z minuty na minutę to Renice jednak zaczęli odważnie grać. W wyniku czego przejęli inicjatywę na boisku, ale gola dzięki dobrze dysponowanemu bramkarzowi z Puław, nie udało się zdobyć. Ostatecznie padł bezbramkowy remis. Wynik ten sprawił, że MOW Renice zostało Mistrzem Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Szóstkach Piłkarskich za rok 2013.

Na pochwałę zasługują wszyscy zawodnicy. Jednak dwóch na stałe zapisało się w historię mistrzostw. Kacper Holka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju MVP, zaś miano króla strzelców zdobył Mikołaj Rączkowiak.

MOW Renice wystąpił w składzie: Łukasz Walkowiak, Michał Koprowski ,Kacper Holka(kapitan), Mikołaj Rączkowiak, Rafał Bączyk, Adrian Mazur, Sebastian Rygas, Mateusz Chochoł, Konrad Pfeiffer. Trenerem Tomasz Kozłowski.