piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Zwycięstwo Victorii
autor: W. KosowskiZałamane porażką w Gdyni piłkarki nożne Victorii S.P. 2 Sianów po trudnym meczu pokonały MLKS Tucholankę Joltex Tuchola 3:1(1:0). Zwycięstwo było pewne i sianowianki na nie w pełni zasłużyły, ale nie przyszło łatwo. Pewnym usprawiedliwieniem trochę słabszej gry Victorii S.P.2 był lejący żar z nieba (sędzia musiał dwukrotnie przerywać spotkanie celem uzupełnienia wody w organizmach piłkarek) oraz brak kilku podstawowych zawodniczek: Magdy Drozdowskiej, Karoliny Zakrzewskiej, Marleny Kryściak i Emilii Hubki.
W całym meczu sianowianki miały zdecydowaną przewagę, ale Tucholanki groźnie kontratakowały. Już w pierwszych minutach sianowianki powinny prowadzić 2:0 jednak bardzo dobre okazje do strzelenia bramek zmarnowały Klaudia Saganowska i Paulina Trzeciak. Wreszcie w 18 minucie Ewelina Gudan z bliska, ładnym strzałem daje prowadzenie Victorii S.P.2. W 37 i 45 minucie Malwina Grzelak nie wykorzystuje dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. Co nie udało się sianowiankom, udało się tucholankom, które po błędzie obrończyń z Sianowa wyrównują po strzale Natalii Miszke.

W drugiej połowie sianowianki dalej przeważają a tucholanki bronią się i wyprowadzają groźne kontry, które o mało co kończą się strzeleniem bramki. Mecz nie jest najlepszy w wykonaniu obu zespołów, ale ostatnie piętnaście minut należy do gospodyń spotkania, które w 80 i 87 minucie strzelają jeszcze dwie bramki a ich autorem była Paulina Trzeciak. Spotkanie kończy się zwycięstwem sianowianek 3:1. W drużynie Victorii S.P. 2 zadebiutowała młoda piłkarka z Sianowa Roksana Dziunycz.