Druga porażka w półfinale
AZS Koszalin przegrał w drugim pojedynku półfinałowym Tauron Basket Ligi w Zielonej Górze ze Stelmetem 83:89. W pierwszym pojedynku koszalinianie dzielnie walczyli z zielonogórskim teamem przez 20 minut, a we wtorkowym przez kilkanaście. Przy prowadzeniu 25:20 dla gości gospodarze wzięli się do pracy i po serii 13:2 wyszli na prowadzenie. Atutem Stelmetu była gra w ofensywie, postacią pierwszoplanową był Dejan Borovnjak, któy zdobył 20 punktów i był najlepszym zawodnikiem z Zielonej Góry.
Zespołem idealnie kierował Łukasz Koszarek, rozdał on sześć asyst i zapisał na swoim koncie 11 oczek. Koszalinianie podobnie jak w niedzielę straty zaczęli odrabiać dopiero w czwartej kwarcie. Gospodarze rozluźnili swoje szyki i AZS zaczął zmniejszać straty. 12 punktów w ostatniej kwarcie zdobył Łukasz Wiśniewski i akademicy przegrali jedynie różnicą sześciu oczek.

W czasie trzech pierwszych ćwiartek podopieczni Sretenovicia popełnili aż 21 strat, które utrudniły im rywalizację z miejscowymi. W zespole z Koszalina zawiedli liderzy, zwłaszcza Wiśniewski, który w ciągu 30 minut był cieniem zawodnika, który walczył w Winnym Grodzie w niedzielę. Z dobrej strony pokazał się Paweł Leończyk, który zapisał na swoim koncie 16 oczek. Kolejny pojedynek półfinałowy zostanie rozegrany 17 maja, w piątek w Koszalinie.

Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 89:83 (20:21, 21:14, 23:13, 25:35)

Stelmet: Dejan Borovnjak 20, Quinton Hosley 16, Oliver Stevic 11, Łukasz Koszarek 11, Kamil Chanas 9, Walter Hodge 9, Mantas Cesnauskis 9, Zbigniew Białek 3, Łukasz Seweryn 1, Marcin Sroka 0, Radosław Trubacz 0.

AZS: Łukasz Wiśniewski 17, Paweł Leończyk 16, Bartłomiej Wołoszyn 14, Sek Henry 10, Artur Mielczarek 8, Igor Milicic 7, Rafał Bigus 4, Darrell Harris 4, Rob Jones 3, Paweł Śpica 0.

Stan rywalizacji: 2:0 dla Stelmetu
źródło: sportowefakty.pl/własne