inne / inne sporty
inne / inne sporty -
US brązowym medalistą
autor: US
Kolejne sukcesy drużyn Uniwersytetu Szczecińskiego na arenie krajowej. Po siatkarkach na podium w mistrzostwach Polski szkół wyższych stanęli tym razem piłkarze. Przywieźli oni z Olsztyna brązowy medal. Szczecińska drużyna została złożona na tydzień przed turniejem i grała po raz pierwszy w takim składzie. Większość zawodników gra na co dzień na 3, 4 i 5 ligowych boiskach. Pierwszy mecz na mistrzostwach zagrali z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Olsztyna. Widać było, że zespół ten był przygotowany wcześniej do turnieju, głównie bazował na zawodnikach 4-ligowego Stomilu Olsztyn. Jednak kolejny mecz w grupie nasi zawodnicy już wygrali, (4:0 z Uniwersytetem z Katowic) i tym samym awansowali do ćwierćfinału, w którym czekał już zespół Uniwersytetu Gdańskiego.
Mecz z gdańszczanami ułożył się bardzo dobrze dla naszych zawodników. Już w 9 minucie szczecinianie zdobyli bramkę. Do końca pierwszej połowy nic już się nie wydarzyło. Po przerwie zespół z Gdańska rozpoczął zmasowane ataki na szczecińską bramkę. Na szczęście nie wykorzystali oni trzech sytuacji sam na sam z bramkarzem i rzutu karnego. Tym samym awans Uniwersytetu do półfinału stał się faktem.

Następnego dnia w półfinale szczecinianie spotkali się z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Szybko stracona bramka na 1:0 spowodowała, że nasz zespół przez całe spotkanie musiał gonić wynik. Udało się wyrównać w drugiej części spotkania i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Dogrywka, pomimo wielu sytuacji bramkowych nie wyłoniła zwycięzcę. O wyniku zadecydowały rzuty karne. Niestety szczecinianie przegrali je 4:1.

W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Szczeciński spotkał się z Uniwersytetem Łódzkim, który w swojej ekipie posiadał wielu graczy grających w 3 lidze. Jednak mobilizacja w zespole ze Szczecina była tak duża, że zawodnicy nie pozwolili odebrać sobie medalu i mecz zakończył się wynikiem 5:2. Złoty medal przypadł Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu, który w finale pokonał 3:0 KUL Lublin.

Skład zespołu: Sadkowski Paweł (GKS Mierzyn), Łukasz Młynarczyk (Hutnik Szczecin), Piotr Klęczar (Flota Świnoujście), Mateusz Rzepecki (Flota Świnoujście), Leszek Muskała (Sokół Pyrzyce), Krzysztof Zając (GKS Mierzyn), Adam Stachowicz (KP Police), Krzysztof Stefaniak (KP Police), Rafał Kopiecki (SV 90 Altengottern), Szymon Patyna (Łubniewicznka Żary), Jabłonowski (Hutnik Szczecin), Piotr Grzelak (Błękitni Stargard), Mateusz Jureczko (Błękitni Stargard), Milanowicz (Vineta Wolin), Piotr Duraj (Pogoń II Szczecin), Łukasz Grygiera (Odra Chojna), Paliwoda (Stal Szczecin). Trener: Janusz Blank.