Działacze Gaz-System Pogoni Szczecin zdecydowali się pozyskać nowego zawodnika. Szczypiornista jest Białorusinem, ma 27 lat i 196 cm wzrostu. Jego nominalną pozycją jest prawe rozegranie.- To bardzo młody chłopak, ma 27 lat, dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi. Grał na mistrzostwach i bardzo dobrze w nich wypadł - ocenił pokrótce aktualny transfer sternik zachodniopomorskiego klubu Paweł Biały.
Tym Białorusinem jest Siarhei Shylovich - obecny reprezentant swojego kraju. Jak dotąd grał m.in. obok takich zawodników jak S. Rutenka, Babichev, Tsitov. W zespole Dinama Mińsk miał możliwość występów w elitarnej Lidze Mistrzów oraz Pucharze Challenge Cup.
- Widzę tutaj fajną rywalizację z 'Zarkiem' (Mateuszem Zarembą - dop. red.). On może nam naprawdę dużo pomóc. Nie wiem jeszcze jak gra na środku. Musimy spróbować, zobaczymy. Być może będziemy nim czasami także wspierać 'Brunka' (Michala Brunę - dop. red.) - wymieniał zalety zawodnika Biały. Po czym dodał. - Kontrakt został podpisany na 2 lata. - My takich musimy szukać. Powiedzmy sobie szczerze, zostaje już ta 16-tka ludzi i musi ona stanowić jakość - zakończył prezes Gaz-System Pogoni. Ostatnio gorącym tematem była również sprawa pozyskana przez szczecinian Marcina Lijewskiego. Także w tym temacie głos zabrał Paweł Biały. - Z Marcinem temat jest na razie zawieszony. To nie oznacza, że nie będziemy w niego inwestować, ale jest to sprawa bardzo trudna, ponieważ nie jesteśmy na razie w stanie sprostać finansowo jego wymaganiom, ale zaznaczam, że temat nie jest zamknięty.
źródło: własne
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||