inne / boks
inne / boks -
Zachodniopomorscy pięściarze na topie
autor: crashOstatnie dwa tygodnie były pełne niespodzianek i obfitowały w spektakularne sukcesy indywidualne jak i klubowe naszych zachodniopomorskich pięściarzy.
Po seniorach i seniorkach na krajowe ringi w walce o medale Mistrzostw Polski wyszli juniorzy i juniorki. Jako pierwsi do walki stanęli nasi juniorzy. W Grudziądzu nasz okręg reprezentowało 11 zawodników: 5 z BKS Skorpion Szczecin (49 kg Patryk Przybyłowski, 56 kg Adam Brasel, 60 kg Dariusz Ziemczyk ,75 kg Łukasz Stanioch, 91 kg Dawid Seńko) - 2 z Bukowiny Wałcz (52 kg Adam Walas i Jakub Zając) oraz Daniel Król (BKS Olimp Szczecin - +91 kg) , Cezary Chmielnicki (KSW Róża Karlino - 69 kg), Radosław Kuśmierski (Fight Club Koszalin - 60 kg) oraz Przemysław Stefaniak (Korona Wałcz - 64 kg). Dodatkowo do udziału w MP zakwalifikował się Łukasz Niemczyk reprezentujący klub Champion Chojnów, ale na co dzień uczeń CKS w Szczecinie.
Występ naszych zawodników zakończył się wielkim sukcesem gdyż jako okręg zajęliśmy drugie miejsce za okręgiem kujawosko-pomorskim, który reprezentowało aż 19 zawodników (gospodarze turnieju). W klasyfikacji klubów pierwsze miejsce zajął BKS Skorpion Szczecin, którego zawodnicy zdobyli w komplecie medale. I tak indywidualnie

złote medale zdobyli: w wadze 69 kg - Cezary Chmielnicki (KSW Róża Karlino) oraz w wadze +91 kg Daniel Król (KS Olimp Szczecin)
srebrny medal w wadze 49 kg - Patryk Przybyłowski ( BKS Skorpion Szczecin)
brązowe medale zdobyli: w wadze 56 kg Adam Brasel, w wadze 60 kg Dariusz Ziemczyk, w wadze 75 kg Łukasz Stanioch, w wadze 91 kg Dawid Seńko (wszyscy BKS Skorpion Szczecin). Dodatkowo srebrny medal zdobył także Łukasz Niemczyk (uczeń CKS Szczecin).

Podsumowując - nasi zawodnicy należeli do wyróżniających się zawodników na tym turnieju. Walki Dariusza Ziemczyka z Radosławem Kuśmierskim (Fight Club Koszalin) w ćwierćfinale należała do najładniejszych na tym turnieju i obu zawodnikom należały się medale tych mistrzostw. Widać dobrą i systematyczną pracę w klubach, a przyszłoroczne MP juniorów powinien nasz okręg zdecydowanie zdominować gdyż 4 z 7 medalistów to młodsze roczniki juniorów. Do nich dołączą nasi liderzy wśród kadetów Sebastian Wiktorzak, Eryk Giermak, Tomasz Wójcik czy Oskar Mróz.

Po juniorach do Krynicy po medale udały się nasze juniorki. Nasze Panie zdobyły aż 11 medali a KSW Róża Karlino klubowo wygrały te zawody. Drugie miejsce w klasyfikacji klubowej zajął BKS Skorpion Szczecin a jako okręg zdeklasowaliśmy resztę kraju.

Indywidualnie nasz dorobek to:
złote medale: Paulina Jakubczyk (KSW Róża Karlino) w wadze 57 kg, Hanna Solecka (BKS Skorpion Szczecin) w wadze 69 kg, Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) w wadze 75 kg
srebrny medal w wadze +81 kg zdobyła Dorota Gulbicka (KSW Róża Karlino)
brązowe medale zdobyły: w wadze do 51 kg Olimpia Kotlarek (KS Olimp Szczecin), w wadze do 64 kg Nikola Szubartowska (SKB Sztorm Szczecin) oraz Anna Góralska (Korona Wałcz), w wadze 75 kg Karina Kamińska (Bukowina Wałcz) oraz Kamila Niedbała (Korona Wałcz), w wadze 81 kg Joanna Ptak (Bukowina Wałcz) oraz Angelika Kubiak (KSW Róża Karlino) w wadze +81 kg.

Podsumowując wyniki obu imprez można śmiało stwierdzić, że jesteśmy najsilniejszym Okręgiem w kraju w tej grupie wiekowej. Na mistrzostwach nasze Panie udowodniły, że są ścisłą krajową czołówką i będą stanowiły o sile naszej kadry narodowej w walce na zbliżających się Mistrzostwach Unii Europejskiej, które odbędą się na Węgrzech. Natomiast wśród panów w szerokiej kadrze narodowej trenera Zbigniewa Raubo znaleźli się Patryk Przybyłowski, Daniel Król oraz Cezary Chmielnicki. O miejsce w drużynie, która wystąpi na ME w Roterdamie walkę zapowiedzieli także Dariusz Ziemczyk i Dawid Seńko.
źródło: zozb.pl