koszykówka / PLK -
AZS zapewnił sobie udział w play-off
autor: RobusLesnkRossaAZS Koszalin wygrywając 80:65 nad Polpharmą Starogard Gdański zapewnił sobie nie tylko udział w play-off, ale zyskał także nad rywalami ew. przewagę w małej tabeli w walce o siódmą lokatę i uniknięcie w 1/4 finału pojedynków z Turowem Zgorzelec. Koszalinianie w pierwszej połowie rozmontowali przeciwnika, w trzeciej kwarcie postawili kropkę nad i uzyskując trzydziestopunktowe prowadzenie a potem już grając na luzie dokończyli spotkanie.
Double-Double na swoim koncie zapisał Darrell Harris (13 pkt, 13 zbiórek), jednej asysty do takiego samego osiągnięcia zabrakło Łukaszowi Wiśniewskiemu (19 pkt., 9 asyst).
Tylko pierwsze pięć minut goście ze Starogardu Gdańskiego toczyli wyrównany bój z Akademikami potem w zasadzie do czwartej kwarty przyglądali się jak rośnie przewaga miejscowych. Gospodarze m. in. po 6 oczkach Bartłomieja Wołoszyna i Pawła Leończyka w pierwszej kwarcie wypracował sobie dziesięć punktów przewagi, w drugiej zrobili to samo tym razem po piorunującej końcówce Igora Milicicia, który dwukrotnie w odstępie 34. sekund po podaniach Łukasza Wiśniewskiego celnie przymierzył zza linii 6,75m z przeciwległych boków parkietu.

Po zmianie stron po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze w ciągu kolejnych dziewięciu minut powiększyli przewagę do trzydziestu punktów i wyraźnie spuścili z tonu. Ostatnia część pojedynku była już tylko formalnością. Gospodarze rozluźnili szeregi, goście poprawili nieco grę w obronie i efekcie zniwelowali stratę 'tylko' do piętnastu oczek.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 80:65 (19:9, 27:17, 18:10, 16:29)

AZS Koszalin: Ł. Wiśniewski 19 (9 as.), D. Harris 13 (13 zb.), P. Leończyk 12, S. Henry 11, B. Wołoszyn 9, I. Milicić 8, A. Mielczarek 5, R. Jones 3, P. Śpica 0

Polpharma: U. Mirković 16, A. Lichodzijewski 12, B. McCauley 11, M. Nowakowski 10, K. Radwański 5, B. Sarzało 5, M. Hicks 4, Ł. Majewski 2