koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Spójnia o krok od odpadnięcia z rywalizacji
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Spójnia Stargard Szczeciński doznała drugiej kolejnej porażki (63:77) w pierwszej rundzie play-off I ligi koszykarzy i jeśli w najbliższą sobotę we własnej hali (13.04) przegra z AZS-em WSGK Kutno po raz trzeci, to zakończy się dla niej sezon.
Wczoraj (06.04) zachodniopomorscy koszykarze byli tłem dla rywali od początku spotkania, dzisiaj sił starczyło tylko na pierwsze sześć minut pojedynku, potem mięliśmy powtórkę rozgrywki, czyli dwadzieścia sześć oczek straty i skazany na porażkę zryw w ostatniej odsłonie spotkania, który tylko zmniejszył rozmiar porażki do czternastu punktów.
Podrażnieni porażką w pierwszym spotkaniu goście rozpoczęli zawody od wysokiego C. Dwa punkty Pabiana i trójka Szczepaniaka wyprowadziły Spójnię na pięciopunktowe prowadzenie. Gospodarze jednak w ciągu kilku minut uporządkowali swoje szeregi, wyrównali i po sześciu minutach gry zaczęli stopniowo zwiększać swoją przewagę. Byli przy tym zabójczo skuteczni zza linii 6,75m (6 celnych rzutów na 8 prób). Sam Dawid Bręk aż czterokrotnie celnie przymierzył za trzy punkty. 'Wisienką na torcie' jakim była gra Akademików, było trafienie za trzy oczka niemal z końcową syreną Krzysztofa Jakóbczyka.

Kolejne dwie były wierną kopią sobotniego spotkania. Gospodarze znowu w trzeciej kwarcie uzyskali ponad dwudziestopunktową przewagę i było już wiadome, że tego meczu nie przegrają. Co warto podkreślić większość punktów zdobyli rzutami za trzy punkty notując bardzo dobrą (59,1%) celność zza linii 6,75m. W ostatniej kwarcie Spójnia podobnie jak w sobotę poprawiła grę, ale było już za późno na odwrócenie losów spotkania.

Katem Stargardzian ponownie było trio Dawid Bręk, Krzysztof Jakóbczyk i Jakub Dłuski, które zdobyło w sumie 54 punkty. Dla Spójni najwięcej oczek zdobyli Adam Parzych i Hubert Pabian, który rzucili odpowiednio 13 i 10 punktów. Zawiódł na całej linii Tomasz Stępień gromadząc zaledwie cztery oczka.

AZS WSGK Kutno - Spójnia Stargard 77:63 (26:16, 17:12, 20:15, 14:20)
Stan rywalizacji w serii play-off do trzech zwycięstw: 2:0

AZS WSGK: Bręk 25, Jakóbczyk 16, Dłuski 13, Rduch 9, Glabas 8, Małecki 3, Kwiatkowski 3, Poznański 0, Wasielewski 0

Spójnia: Parzych 13, Pabian 10, Soczewski 8, Szczepaniak 7, Ratajczak 6, Trepka 6, Grudziński 4, Stępień 4, Michalski 3, Dylik 2