inne / tenis
inne / tenis -
Wygrana Matkowskiego i Frystenberga
autor: K.GrzeszkowiakPo dwóch dniach meczu Gr. I Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa w Zielonej Górze Polska prowadzi z RPA 2:1. W niedzielę decydujące single. W sobotę natomiast drugi punkt dla reprezentacji zdobył debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, który pokonał Rika de Voesta i Jeana Andersena 7:5, 7:6 (7-2), 7:5.
Polacy rozpoczęli spotkanie niezbyt dobrze. Rywale szybko uzyskali przewagę i prowadzili 4:2. Polski debel zdołał jednak doprowadzić do stanu 4:4. Od tego momentu zaczęła się dobra gra polskiego debla. Fyrstenberg i Matkowski wygrali pierwszego seta 7:5.
Losy drugiego seta rozstrzygnął tie-break. Polska para wygrała go 7-2. Trzecia partia także była wyrównana. Polacy przełamali reprezentantów RPA w jedenastym gemie. Prowadzenia już nie oddali. Wygrali 7:5 i cały mecz 3:0.
- Cały czas było równo. W drugim i trzecim secie czuliśmy lekką przewagę, ale cały czas też musieliśmy bronić break pointy i ta przewaga mogła przejść na ich korzyść. Bardzo jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wygrać w trzech setach - mówił zadowolony Marcin Matkowski.

źródło: sport.onet.pl