Kary nie pomogły, Kotwica po raz kolejny przegrywa
Mimo kary dyscyplinarnej polegającej o obniżeniu o połowę zarobków za miesiąc marzec, szóstej z rzędu porażki w Polskiej Lidze Koszykówki doznali koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. Tym razem 'czarodzieje z wydm' przez całe spotkanie byli w cieniu Siarki Jezioro Tarnobrzeg przegrywając 76:87. Tarnobrzeżanie 'zatopili Kotwicę' rzutami zza linii 6,75 metra trafiając aż 14 razy. Wśród gospodarzy jedynie trio: Sean Mosley, Łukasz Wichniarz, Grzegorz Arabas stanęło na wysokości zadania zdobywając 76% punktów, reszta można powiedzieć tradycyjnie zawiodła.
Mimo, że pierwsze punkty w meczu po akcji 2+1 Seana Mosley'a zdobyła Kotwica to lepiej w spotkanie weszli goście. Najpierw uzyskali nieznaczną przewagę, by potem rzucić osiem punktów z rzędu, dzięki temu odskoczyli kołobrzeżanom na 11 punktów przewagi. W połowie drugiej kwarty przewaga Siarki była już tak wielka (20 oczek), że już tylko nieliczni wierzyli, że Kotwica jest w stanie powalczyć w tym pojedynku. Uwierzyli w to chyba także gości, bo wyraźnie spuścili z tonu. Wykorzystali to czarodzieje z wydm, którzy przed przerwą rzucili czternaście punktów i może gdyby ta część meczu trwała dużej byliby w stanie doścignąć rywala.

Po zmianie stron tarnobrzeżanie szybko wrócili na właściwe tory. Zdobyli kilka punktów i niemal do końca pojedynku kontrolowali przebieg pojedynku. Gospodarze wraz z biegiem czasu minimalnie odrabiali starty. Na pięć minut przed końcem nawet zbliżyli się do rywala na pięć oczek, ale wystarczyły dwie trójki Christophera Longa i było po zawodach.

Porażka ta jeszcze bardziej pogrążyła Kotwicę w marazmie w jakim się obecnie znajduje nie wiele wskazuje, żeby wydobyła się z niego w sobotę w pojedynku z Rosą, najwierniejsi kibice jednak muszą wierzyć, że będzie lepiej.

Kotwica Kołobrzeg - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 76:87 (19:24, 19:20, 19:24, 19:19)

Kotwica: Mosley 26, Wichniarz 17, Arabas 15, Sapp 7, Jefferson 5, Walker 4, Rajewicz 2, Djurić 0, Zyskowski 0

Siarka Jezioro: Przybyszewski 20, Dłoniak 15, Wall 14, Long 12, Alexander 10, Tiller 8, Doaks 4, Krajniewski 4