koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Kolejny krok ku play-off zrobiony
autor: KudlatyPiąte z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze AZS Radex Szczecin. Jednostronna wygrana 80:69 nad bezpośrednim rywalem z Przemyśla spowodowała, że Akademicy zrównali się punktami z czterema innymi zespołami (w tym Spójnią) i tylko stosunek małych punktów dzieli ich od najlepszej ósemki ligi, która zagra w play-off. Po raz kolejny Szczecinianie odnieśli zwycięstwo dzięki kolektywowi. Wszyscy występujący na parkiecie zawodnicy mięli swój wkład w zwycięstwo i każdy kończył zawody ze zdobyczą punktową.

Gospodarze rozpoczęli zawody z większą determinacją. Pierwsze akcje i siedem oczek z rzędu Jerzego Koszuty przyniosły im prowadzenie 7:0. Co prawda goście później zniwelowali stratę do dwóch punktów, ale ostatecznie pierwsza ćwiartka zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem gospodarzy. Wisienką na torcie tej części gry był trzypunktowy rzut wraz końcową syreną Łukasza Pacochy.
W drugiej kwarcie niespodziewanie goście wzięli się ostro do roboty, dzięki czemu zniwelowali straty i wyszyli nawet na jedyne w tym meczu prowadzenie. Nie trwało ono jednak długo bo do szybkiej trójki Balcerka. Gospodarze szczególnie po przerwie na żądanie uporządkowali grę i ostatecznie na przerwę schodzili z dziewięciopunktowym prowadzeniem.

Losy meczu rozstrzygnęły się w trzeciej odsłonie. Trójki Pachochy i Balcerka powiększyły przewagę do trzynastu punktów. Potem akcje Bieli, Mielczarka, Miszczuka i Linowskiego powiększyły przewagę do dziewiętnastu oczek i stało się jasne, że gospodarze tego meczu już nie przegrają. Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Co prawda w niej gościom udało im zniwelować stratę do dziewięciu oczek, ale gospodarze cały czas kontrolowali przebieg gry i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Najskuteczniejszy w szeregach gospodarzy tradycyjnie był Pachocha (15 pkt, 8 asyst), ale warto podkreślić wyśmienite zawody Jerzego Koszuty (14 pkt, przy bardzo dobrej skuteczności z gry 62,5%) i Adama Linowskiego (12 pkt, 80% z gry) oraz Krzysztofa Mielczarka, który zaliczył double double (11 pkt, 10 zbiórek).

Przed Akademikami teraz wyjazd do Krosna, gdzie zmierzą w czwartym w tabeli MOSiR-em, który jednak nie prezentuje się ostatnio najlepiej. Miejmy nadzieję, że Szczecinianie będą kontynuowali marsz w górę tabeli.

AZS Radex Szczecin - Polonia Przemyśl 80:69 (20:14, 19:16, 21:13, 20:26)

AZS Radex: Pacocha 15, Koszuta 14, Linowski 12, Mielczarek 11, Biela 9, Pytyś 8, Miszczuk 4, Balcerek 3, Majcherek 2, Raczyński 2.

Polonia: Musijowski 17, Przewrocki 14, Wyka 9, Płocica 8, Mikołajko 7, Partyka 6, Kolowca 4, Zabłocki 4, Bal 0.