koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Niezbyt przekonywujące zwycięstwo Spójni
autor: dongerStargardzka Spójnia odniosła czwarte z rzędu zwycięstwo w I lidze koszykarzy. Biało-bordowi wygrywając 67:62 UMKS Kielce przełamali niemoc na własnym parkiecie, ale samo zwycięstwo nie było przekonywujące. Niewiele brakowało a przedostatnia drużyna ligi doprowadziłaby co najmniej do dogrywki.

Już pierwsza kwarta pokazała, że spotkanie z Kielczanami nie będzie spacerkiem dla zachodniopomorskiej drużyny. Prowadzeni przez Rafała Króla i Łukasza Fąfarę (razem zdobyli 15 pkt) goście, zdobyli dziewięć punktów z rzędu i wygrali pierwszą ćwiartkę 19:17, mimo dobrej skuteczności Huberta Pabiana, który zdobył 9 z 19 oczek w tej części gry.
Podrażnieni przegraną w pierwszej kwarcie Stargardzianie zaczęli kolejną część od mocnego uderzenia. Trójka Stępnia i Parzycha potem jeszcze dwa oczka tego drugiego dały gospodarzom sześciopunktowe prowadzenie. Gdy miejscowym kibicom wydawało się, że teraz Spójnia zyska sporą przewagę, goście a dokładnie Łukasz Fąfara pokazał, że nie podda się bez walki, zdobył pięć oczek z rzędu doprowadzając do wyniku 25:24. Potem scenariusz z początku odsłony powtórzył się gospodarze ponownie zanotowali serię 8:0 i objęli dziewięciopunktowe prowadzenie. Ostatecznie na przerwę schodzili z siedmioma koszami przewagi.

Po zmianie stron biało-bordowi przed ostatnią ćwiartką zyskali kolejne cztery punkty przewagi i nic nie zapowiadało emocjonującej końcówki. Gospodarze za bardzo uwierzyli, że już jest po meczu. Bardzo szybko na ziemię sprowadził ich Paweł Bacik zdobywając z rzędu 7 pkt. Mijały kolejne akcje i na dwie pół minuty przed końcową syreną przewaga gospodarzy stopniała do trzech oczek. Zrobiło się nerwowo, jak się potem okazało żadna z drużyn mimo okazji nie potrafiła zdobyć punktów z gry.

Stargardzianie ostatecznie wygrali 67 do 62 a bezpieczną przewagę rzutami wolnymi na 13 sek przed końcem zapewnił rzutami wolnymi Tomasz Stępień.

Spójnia Stargard Szczeciński - UMKS Kielce 67:62 (17:19, 23:14, 18:14, 9:15)

Spójnia: Pabian 19, Stępień 13, Ratajczak 12, Parzych 10, Szczepaniak 5, Trepka 3, Michalski 3, Dylik 0, Soczewski 0.

UMKS: Fąfara 14, Król 13, Busz 10, Makuch 9, Bacik 7, Wróbel 5, Tokarski 3, Miernik 1, Osiakowski 0, Kamecki 0.