koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Spójnia zwycięża w meczu o trzy punkty
Trzecie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu odnieśli koszykarze stargardzkiej Spójni. Wygrana 72 do 55 nad Zniczem Basket Pruszków jest tym bardziej cenniejsza, że została odniesiona na parkiecie bezpośredniego rywala w walce o play-off. Dzięki wywalczonym dwóm punktom biało-bordowi awansowali na ósme miejsce w tabeli.

Pierwsze dziesięć minut było wyrównane, żadna z drużyn nie mogła sobie wypracować sobie większej przewagi. Bardzo aktywni po obu stronach parkietu byli Marcin Matuszewski (zdobywca 8 pkt. dla gospodarzy) oraz Adam Parzych (7 oczek). Ostatecznie dzięki akcji 2+1 tego pierwszego trzypunktową przewagę po pierwszej ćwiartce mięli gospodarze.
Przed przerwą rolę się odwróciły, Stargardzianie przełamując niemoc strzelecką obydwu drużyn odrobili za sprawą trójki Szczepaniaka stratę by potem zyskać przed przerwą oczko przewagi. Większość trafień (11 pkt, w tym dwa razy zza linii 6,75m) dla Spójni zdobył Tomasz Stępień.

Kluczowa dla losów pojedynku okazała się trzecia kwarta. Chociaż początek na to nie wskazywał (gra była wyrównana, potem gospodarze prowadzili czterema punktami) to po niej Stargardzianie prowadzili 50 do 43, przede wszystkim dzięki zdobyciu dziesięciu oczek z rzędu.

W ostatnich dziesięciu minutach najpierw dzięki punktom Stępnia biało-bordowi prowadzili dziesięcioma punktami, potem po dwóch akacjach Arkadiusza Soczewskiego wzrosła do czternastu. Po wolnym Michalskiego i dwójce Szczepaniaka wynosiła szesnaście, ostatecznie Spójnia wygrała siedemnastoma punktami.

Znicz Pruszków - Spójnia Stargard Szczeciński 55:72 (16:13, 15:19, 12:18, 12:22)

Znicz: Szymański 16, Matuszewski 15, Kwiatkowski 4, Czubek 4, Bonarek 4, Pisarczyk 4, Fijałkowski 3, Jasiński 2, Malewski 2, Czosnowski 1, Wierzchowski 0

Spójnia: Stępień 18, Szczepaniak 14, Parzych 13, Michalski 11, Soczewski 8, Ratajczak 6, Pabian 2, Grudziński 0, Dylik 0, Trepka 0.
źródło: własne / PZkosz