piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety -
Remis w rewanżu
autor: pzpn.plW drugim meczu kontrolnym reprezentacja Polski kobiet U-17 zremisowała z Unią Racibórz 1:1 (1:1).
Kadra objęła prowadzenie w 20. minucie gry po bramce Dominiki Dereń. Piłkarka AZS Wrocław wykończyła dośrodkowanie Pauliny Dudek. Unia wyrównała pięć minut później po strzale Patrycji Wiśniewskiej. Reprezentantki mogły wygrać to spotkanie, ale zabrakło im szczęścia. Jeszcze w pierwszej połowie cudownym uderzeniem z rzutu wolnego popisała się Paulina Dudek, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Całe spotkanie rozegrała Anna Okulewicz z Pogoni Women Szczecin.
- Mimo wszystko było to bardzo wyrównane spotkanie i remis w pełni odzwierciedla przebieg gry. Dwa mecze z najlepszą klubową drużyną w Polsce były dla nas niezwykle cenne. Stanowiły one bardzo ważny element przygotowań do marcowych eliminacji do mistrzostw Europy, w których to zmierzymy się z bardzo silnymi Norwegią, Irlandią oraz Austrią - podsumował selekcjoner Zbigniew Witkowski.

Kadra U-17 na kolejnej konsultacji szkoleniowej spotka się pod koniec stycznia 2013 roku.

Polska U-17: Okulewicz - Wycisk, Gozdek, Michalczyk, Rędzia - Wasil, Matysik - Dudek, Dereń, Kamczyk (Matla) - Zapała. Selekcjoner Zbigniew Witkowski.

RTP Unia: Wilk - Jaskółka, Konsek, Istokova, Chudzik, Grzywińska, Pożerska (Krupa 41'), Bojdova - Sykorova - Wieczorek (Tarczyńska 41'), Wiśniewska
źródło: pzpn.pl