koszykówka / ligi mężczyzn
koszykówka / ligi mężczyzn -
Niespodzianka w Toruniu
autor: KudlatySporego kalibru niespodziankę swoim sympatykom sprawili koszykarze AZSu Radex Szczecin, którzy po raz pierwszy w tym sezonie wrócą z tarczą z wyjazdowego pojedynku I ligi Koszykarzy. Sukces ten jest tym większy, bowiem na placu boju jako pokonany został czołowy zespół ligi PC SIDEn Toruń. Prowadzeni przede wszystkim przez Łukasza Pacochę (na zdj.) Szczecinanie ograli Twarde Pierniki 79:72.

Początek pojedynku nie wskazywał na późniejszy sukces Akademików, to gospodarze lepiej weszli w spotkanie, po dwóch i pół minutach prowadzili 6:0. Sygnał do odrabiania strat dał celnym hakiem Mielczarek, potem jeszcze punkty Koszuty oraz Pacochy dały pierwsze w tym meczu prowadzenie przyjezdnym. Pierwsza ćwiartka była do końca wyrównana, żaden z zespół nie zdobył więcej niż cztery punkty z rzędu i zakończyła się remisem po 17.
Podobnie było w drugiej kwarcie do ostatniej minuty, kiedy to Torunianie prowadzili 35:34. Celnym trafieniem zza linii 6,75m popisał się Łukasz Pacocha, wyprowadzając gości na dwupunktowe prowadzenie. W odpowiedzi gospodarze popełniają przewinienie w ataku i w ostatniej akacji pierwszej części to przyjezdni mają piłkę. Punkty próbuje zdobywać Ptyś, robi to dwukrotnie nieskutecznie, ale Akademicy tego dnia królują w walce na tablicach (38:28 w całym meczu, z czego aż 18 w ataku), dzięki czemu dostają kolejne szanse rzutowe. Piłka ostatecznie ponownie trafia do Pacochy, który trafia za trzy i dając gościom do przerwy na pięciopunktowe prowadzenie.

Po zmianie stron, gospodarze zmniejszają stratę do jednego oczka, ale nie są w stanie wyjść na prowadzenie. Do trzy i pół minuty do końca tej kwarty przewaga Akademików oscyluje w granicach trzech punktów, jednak mocnym akcentem postanawiają skończyć tą ćwiartkę goście. Pięć razy próbują rzucać za trzy punkty a że cztery próby Bieli, Raczyńskiego i Balcerka są udane, gospodarze odpowiadają tylko pojedynczymi rzutami, robi się dziesięć punktów przewagi AZS.

Po wznowieniu Akademicy powiększają przewagę do szesnastu oczek i ... stają. Mozolnie odrabiający straty gospodarze na 43. sekundy przed końcem odrabiają stratę do czterech oczek, powodując lekko nerwową końcówkę. Nerwy na wodzy trzyma jednak duet Trela i Biela, skutecznie wykorzystując większość rzutów wolnych, które dają pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Akademikom.

PC SIDEn Toruń - AZS Radex Szczecin 72:79 (17:17, 18:23, 17:22, 20:17)

PC SIDEn: P.Śmigielski 17, A.Lisewski 15, J.Jarecki 11, S.Sikora 9, A.Kobus 6, A. Perka 5, R. Plebanek 5, M. Kowalewski 2, Ł. Żytko 2, R. Szymański 0

AZS Radex: Ł. Pacocha 22, Ł. Biela 17, J. Koszuta 12, K. Pytyś 8, M. Raczyński 7, K. Mielczarek 4, I. Trela 4, T. Balcerek 3, A. Linowski 2, M. Majcherek 0
źródło: własne / PZkosz