Kotwica odradza się...
Drugie kolejne zwycięstwo odnieśli koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. Po pokonaniu w Pucharze odwiecznego rywala AZS Koszalin, teraz Czarodzieje z Wydm ograli w lidze Polpharmę Starogard Gdański 83:75.
Mimo doskonałego startu, zdecydowanej przewagi, zabójczej skuteczności Zyskowskiego w pierwszej połowie (18 pkt w pierwszej połowie, z tego 14 w po siedmiu minutach gry), zawłaszcza ogromniej przewagi w pieszej ćwiartce, zwycięstwo nie przyszło łatwo. Kołobrzeżanie na przerwę schodzili z trzynastoma oczkami przewagi a w połowie trzeciej kwarty prowadzili już szesnastoma punktami, mimo to przed ostatnią kwartą ... przegrywali jednym oczkiem. Czarodzieje z Wydm jakby nie wytrzymali zabójczego tempa z początkowej części spotkania. Oprócz tego, że w głupi sposób tracili piłki to nie byli w stanie zatrzymać Nowakowskiego, który w ciągu pięciu minut trzykrotnie celnie trafił zza linii 6,75m oraz celnie wykonywał rzuty wolne (11 pkt w tym fragmencie gry).
Początek czwartej kwarty to niezwykle wyrównana gra, co prawda Kotwica wypracowała sobie nieznaczną przewagę, ale liczyła ona maksymalnie pięć punktów. O tym kto zwycięży zdecydowały ostatnie trzy minuty spotkania. Ku radości miejscowych kibiców to gospodarze lepiej zagrali. O tym jak się trafia do kosza przypomnieli sobie Demetrius Brown i Corey Jefferson, którzy zdobyli odpowiednio sześć i pięć punktów w tej fazie spotkania. Ten pierwszy zebrał jeszcze dwie kluczowe piłki i dzięki temu gospodarze mogli się cieszyć z drugiej wygranej w lidze.

Mimo zawirowań przed sezonowych (braku zgłoszenia do ligi, późnego kompletowania składu) Kotwica gra co raz lepiej, po sromotnym laniu w Sopocie, Czarodzieje z Wydm rozegrali cztery spotkania, odnosząc trzy zwycięstwa i odnosząc jedną porażkę w meczu AZSem (długo dotrzymując kroku rywalowi).

Kotwica Kołobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 83:75 (28:17, 17:15, 14:28, 24:15)

Kotwica: Jarosław Zyskowski 20, Demetrius Brown 12, Corey Jefferson 11, Rafał Rajewicz 10, Grzegorz Arabas 10, Wojciech Złoty 6, Marko Djurić 5, Sean Mosley 4, Piotr Niedźwiedzki 3, Francis Han 2.

Polpharma: Marcin Nowakowski 16, Łukasz Majewski 13, Aleksander Lichodzijewski 12, Jawan Carter 10, Ben McCauley 10, Uros Mirković 7, Daniel Szymkiewicz 5, Zbigniew Białek 2, Bartosz Sarzało 0, Josh Miller 0.
źródło: własne / PZkosz