Kotwica odbiła się od dna...
Po czterech porażkach, sromotnym laniu jaki dostali koszykarze Kotwicy Kołobrzeg w Sopocie, zawodnicy z portowego miasta mięli coś do udowodnienia swoim kibicom (choć nie tylko) i tym razem nie zawiedli ich, dali im pierwsze powody do radości w tym sezonie. Czarodzieje z Wydm pokonali beniaminka rozgrywek Start Gdynia 78:71, odbili się od dna i miejmy nadzieje, że będzie tylko lepiej.

Przed meczem w szeregach, Kotwicy doszło do zmiany do zespołu powrócił Demetrius Brown. Amerykanin w ciągu 22. minut, zdobył 4 punkty, zebrał 8 piłek i zanotował 4 przechwyty. Zabrakło za to Maurice Boldena, który najprawdopodobniej opuści Kołobrzeg.

Pierwsza połowa, szczególnie początek drugiej kwarty nie wyglądała najlepiej, kilka strat i niecelnych rzutów spowodowało, że goście uzyskali przewagę dziewięciu punktów, na całe szczęście gospodarze na przerwę schodzili tylko z czterema puntami straty.

Drugie dwadzieścia minut gry wyglądało już lepiej. Za sprawą dobrej gry Jeffersona, Arabasa, Złotego gospodarze pod koniec trzeciej kwarty Kołobrzeżanie wyszli na prowadzenie. Na początku ostatniej osłony goście co prawda wyrównali, ale szybkie pięć punktów Arabasa i prowadzenie wraca do 'Czarodziei z Wydm'. Jak się później okazuje gospodarze nie oddają go do końca spotkania. Goście w końcówce próbują odrabiać stratę, ale poza rzutem za trzy Jankowskiego rzucają niecelnie, przerywają akcje Kotwicy faulami. Gospodarze nie mal bezbłędnie wykonują rzuty wolne i ku uciesze miejscowych kibiców pierwsze zwycięstwo staje się faktem.

Kotwica w końcu zaczęła funkcjonować jako zespół, wygrała dzięki punktom Corey'a Jeffersona, Grzegorza Arabasa, Wojciecha Złotego i Seana Mosleya, którzy w sumie rzucili 63 z 78 oczek.

Kotwica Kołobrzeg - Start Gdynia 78:71 (16:20, 21:21, 21:16, 20:14)

Kotwica Kołobrzeg: C. Jefferson 18, G. Arabas 17 (3), S. Mosley 15 (2), W. Złoty 13, M. Djurić 5 (1), P. Niedźwiedzki 4, D. Brown 4, J. Zyskowski 2, R. Rajewicz 0

Start Gdynia: R. Rothbart 21, M. Jankowski 16 (3), J. Mokros 11 (1), T. Wojdyła 9 (1), P. Pełka 6, M. Malczyk 3 (1), S. Kowalczyk 3, T. Andrzejewski 2, G. Mordzak 0, M. Kucharek 0
źródło: własne / PZKosz