piłka nożna / Ekstraklasa -
Opinie trenerów po meczu przyjaźni
autor: W. PieczyńskiArtur Skowronek, trener Pogoni Szczecin:
Byliśmy w meczu z Legią naprawdę zdeterminowani i początek meczu wyraźnie pokazał, że gramy o pełną pulę. Niestety po indywidualnych błędach straciliśmy dwie bramki. Radek Janukiewicz na pewno nie chciał popełnić tych błędów. Ja mam duże zaufanie do swoich piłkarzy i pomimo kiksów, czy słabszego występu nie tracę owego zaufania. Trzeba na spokojnie zanalizować mecz i wyciągnąć wnioski. Publicznie nie będę jednak oceniał jego gry. W przerwie zresetowaliśmy się i próbowaliśmy odwrócić losy meczu, co było widoczne choćby w sytuacji, jaką miał Adam Frączczak. Po kartkach nasze szanse zdecydowanie zmalały. Nie chcę na gorąco oceniać, czy były one pokazane słusznie, czy nie. Będę to wiedział po obejrzeniu zapisu wideo. Mogę jedynie powiedzieć, że nie był to brutalny mecz.
Gdy się wygrywa 3:0, to wydaje się, że to był łatwy mecz, ale to mylny osąd. Szczególnie pierwsze minuty pokazały, że łatwo nam się tutaj nie żeglowało. Edi Andradina i Akahoshi doskonale rozumieją się na boisku i obaj byli bliscy strzelenia nam bramek. Dopiero w momencie, gdy gospodarze zostali osłabieni po czerwonych kartkach, zespoły podzieliły się na tych, co atakują i tych, co się bronią. Nietypowa na pewno była atmosfera na trybunach. Gdzie nie jedziemy, musimy się nasłuchać wyzwisk pod naszym adresem, a tu było zupełnie inaczej.