piłka nożna / Ekstraklasa -
Oprócz meczu uroczystości
autor: http://www.start.szczecin.pl Szerokiej publiczności w przerwie meczu Pogoń - Legia pokaże się brązowa medalistka z Londynu Paulina Woźniak. Pamiątki otrzymają także młode talenty, które wygrały ostatnio ważne turnieje. Nagrody wręczone zostaną reprezentacji ZZPN za zajęcie 1. miejsca w ogólnopolskim turnieju „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku w kategorii dziewczynek i chłopców. Jest to największy tego typu turniej w Europie (w tym roku udział wzięło 140 tysięcy chłopców i dziewczynek). Ma rangę Mistrzostw Polski 10-latków (w tej edycji rocznik 2002 i młodsi). Pierwszy raz w historii zwyciężyły reprezentacje dziewczynek i chłopców z tego samego województwa.
W nagrodę organizator turnieju ufundował całej grupie podróż do Madrytu na mecz Hiszpania-Francja rozgrywany na stadionie Vicente Calderon. W poniedziałek przed publicznością odbiorą pamiątkowe nagrody. Także chłopcy z SALOS-u Szczecin zostaną wyróżnieni za 2. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju im. Marka Wielgusa, czyli Mistrzostwach Polski do lat 11 (rocznik 2001). Finał wojewódzki, w którym wystąpiło 16 najlepszych zespołów w Polsce, odbył się w połowie września we Wrocławiu. Jest to najlepszy wynik drużyny wywodzącej się z naszego województwa. W tym samym turnieju miejsce 5-8 zajęły dziewczynki reprezentujące UKS Orzeł 2012 Wałcz.

Mecz z Legią Warszawa jest również doskonałą okazją, by przypomnieć mieszkańcom regionu o sukcesach, które osiągnęli sportowcy w Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Pogoń Szczecin zaprosiła czterech medalistów na poniedziałkowy mecz. Z racji licznych obowiązków sportowców w przerwie spotkania pokaże się szerokiej publiczności jedna z medalistek: Paulina Woźniak - brązowa medalistka na 100 metrów stylem klasycznym, zawodniczka Startu Szczecin.

Mecz na żywo obejrzy także 200 dzieci z różnych środowisk. Tym razem będą to dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie, Victorii 95 Przecław, Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szczecinie, SP nr 1 w Choszcznie oraz honorowani w przerwie medaliści wspomnianych turniejów.

W przerwie jeden z kibiców będzie miał szansę otrzymać piłkę z podpisami Portowców. Zwycięzca wyłoniony zostanie w drodze losowania.
źródło: Biuro Prasowe Pogoni Szczecin SA