koszykówka / Pozostałe rozgrywki
koszykówka / Pozostałe rozgrywki -
Nieudany debiut przed własną publicznością
autor: tasiaLiczna publiczność oglądała mecz pomiędzy KK GRYF Goleniów a MKS Kalisz, co było jedynym sukcesem tego dnia. Zawodnicy z Goleniowa przegrali mecz z jednym z kandydatów do awansu 46 - 76 (12:29 10:18 15:16 9:12). Jak widać po wynikach poszczególnych kwart mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Cieszyć może fakt, że w drugiej połowie mecz był już o wiele bardziej wyrównany. Doświadczony i świetnie zgrany zespół z Kalisza prawie całą swoją przewagę uzyskał stosując agresywny pressing na całym boisku, co przyczyniło się do wielu niepotrzebnych strat i problemów z ustawieniem ataku pozycyjnego w zespole gospodarzy. - Na tym etapie budowy naszej drużyny jest to normalne i nie ma co oczekiwać, że będziemy od razu wygrywać z najlepszymi. Dlatego w takich meczach nie wynik jest najważniejszy, ale zbieranie doświadczenia oraz zgrywanie się i robienie stałych postępów w grze, co powinno przynieść wymierne efekty w postaci wygranych w dalszej części sezonu - informuje oficjalny profil klubu na portalu facebook.
Cieszy bardzo frekwencja kibiców oraz fakt dopingowania zawodników po udanych akcjach nawet wtedy, gdy przewaga gości była już dość wyraźna. Gra goleniowian powinna wyglądać lepiej z meczu na mecz dlatego gorąco zapraszamy do kibicowania chłopcom także w następnych meczach. Następne dwa mecze (wyjazd do Kościana oraz mecz u siebie z Tarnovią) będą jeszcze bardzo ciężkie ponieważ - tak jak Kalisz, wszystkie te zespoły będą liczyły się w walce o awans do II ligi. Później nastąpią mecze z nieco słabszymi zespołami i możliwe, że rozpoczną się upragnione zwycięstwa Gryfa.

Już teraz zapraszamy do hali Liceum 20 października o godzinie 17 na mecz pomiędzy KK GRYF Goleniów, a Tarnovią Tarnowo Podgórne.
źródło: KK Gryf Goleniów