Czwarte miejsce Akademików w Słupsku
autor: arti15W pierwszym dniu Turnieju o Puchar Prezydenta Słupska AZS Koszalin przegrał z Polpharmą Starogard 57:67. Natomiast zespół Energi Czarnych wygrał ze Startem Gdynia 79:61. Zawodnicy z Kociewia zwycięstwo zawdzięczają skutecznej grze w pierwszej kwarcie spotkania, którą wygrali aż 26:10. W ekipie AZS zagrali już kadrowicze: Robert Skibniewski i Łukasz Wiśniewski oraz Michael Kuebler. Ten ostatni był najlepszym strzelcem zespołu, rzucając 15 punktów. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był jednak Uros Mirković, który zdobył 20 punktów. Niewiele mniej rzucił Amerykanin Ben McCauley. W Polpharmie nie zagrał Jawan Carter, który narzeka na kontuzję.
W drugim dniu Energa Czarni pokonali Polpharmę 77:65 i dzięki temu zwycięstwu triumfowali w Turnieju o Puchar Prezydenta Słupska. W meczu o trzecie miejsce Start Gdynia wygrał z AZS Koszalin 92:87. Akademicy prowadzili po pierwszej kwarcie spotkania aż 36:12, ale ostatecznie przegrali ze Startem i zajęli ostatnie miejsce w turnieju w Słupsku. Gdynianie szybko się otrząsnęli i powoli odrabiali straty. Świetne spotkanie rozegrał Michał Jankowski, rzucając 25 punktów. W ekipie z Koszalina najskuteczniejszy był Michael Kuebler, który kończył mecz z 20 zdobytymi punktami. Co ciekawe - trener David Dedek skorzystał tylko z sześciu zawodników ze swojego składu! W ekipie AZS nie zagrał podstawowy środkowy, czyli Darrell Harris.
źródło: plk.pl