piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Ciekawy pojedynek na północy Szczecina
autor: stal-lipiany.futbolowo.plZa dwa dni rozpoczną spotkania szóstej kolejki Wojewódzkiej Okręgówki. Ciekawe widowisko czeka kibiców, którzy zgromadzą się na stadionie przy ulicy Stołczyńskiej 100. Właśnie tam, o godzinie 11.00 w sobotę, miejscowy Świt Skolwin - Szczecin zmierzy się ze Stalą Lipiany. Arbitrem głównym tego pojedynku będzie Maciej Spunda. W zeszłym sezonie górą byli piłkarze z Lipian, którzy w Szczecinie zremisowali 1:1 po fantastycznym strzale z rzutu wolnego Piotra Bodnara i wyrównaniu Grzegorza Celmera, a w Lipianach Stal pokonała Świtowców 3:1 po bramkach Michała Waszkiela, Tomasza Jurkiewicza i Mateusza Pawluka. Honorowe trafienie dla gości zaliczył wtedy Marcin Ratkowski.
Najbliższy rywal Stalowców, zespół Świtu Skolwin - Szczecin, jak co roku, jest jednym z kandydatów do awansu. Wzmocnieni takimi piłkarzami jak Adam Walicki, Dariusz Wilejto, Przemysław Stosio czy Michał Gojlewicz wydawałoby, że pomogą w osiągnięciu upragnionego celu. Jednak pierwsze pięć kolejek boleśnie zweryfikowało plany Dumy Skolwina przynajmniej na rundę jesienną.
Jednak po inauguracji, gdzie piłkarze Świtu pokonali 4:2 do własnym terenie Zorzę Dobrzany po dwóch bramkach Adama Walickiego, Sebastiana Kolca oraz Przemysława Stosio. Jednak to było najlepsze spotkanie Świtowców rozegrane do tej pory, a co ważniejsze, jedyne zwycięskie. Tydzień później przyszła pierwsza, niespodziewana porażka kiedy to beniaminek z Ińska na własnym terenie uporał się 1:0 z podopiecznymi Mariusza Pikuły po bramce Stefanowicza z 47 minuty. W następnych dwóch spotkaniach przyszły dwa remisy uratowane w ostatnich sekundach spotkania. Najpierw z Ehrle remis 2:2 w 94 minucie swoim trafieniem zapewnił Adamczyk, a trzy dni później na 1:1 z Iskierką Śmierdnica Szczecin trafił w 90 minucie Marcin Ratkowski. W ubiegłej kolejce gracze z północy Szczecina przegrali w Krzęcinie z Klonem 2:1. Jak się później okazało strzelcem jedynej bramki dla Świtu był Grzegorz Celmer, który w 33 minucie pokonał Pawła Sadkowskiego, golkipera Klonu. Po 5 kolejkach Świt Skolwin - Szczecin plasuje się dopiero na 11 miejscu z dorobkiem 5 punktów.

Bliźniaczo podobnie sytuacje wygląda w przypadku gości sobotniego pojedynku, Stali Lipiany. Po pierwszych dwóch spotkaniach Stalowcy na swoim koncie mieli dwa punkty. Na inaugurację po dwóch bramkach Tomasza Kozioła i jednej Marcina Krystka podopieczni Macieja Zadki zremisowali 3:3, choć po pierwszy kilkunastu minutach przegrywali już 0:2. O ile tutaj udało się zdobyć jeden punkt, tak tydzień później Stal straciła już dwa. Po wielu zmarnowanych sytuacjach i znakomitej skuteczności gospodarzy gracze z Lipian zremisowali 2:2 w Przecławiu z miejscową VIctorią po golach Marcina Krystka z rzutu karnego oraz Tomasza Kozioła. Później przyszły dwie dosyć wysokie porażki. W 3 kolejce Stalowcy przegrali na własnym terenie 0:3 z Unią Dolice, a trzy dni później zostali rozbici przez Zorzę Dobrzany. Zawodnicy Piotra Kaczora zaaplikowali Stali aż cztery bramki nie tracąc przy tym żadnej. Dopiero ostatnia kolejka przyniosła lipiańskim zawodnikom pierwsze, ważne zwycięstwo. Na własnym terenie, po dobrej grze pokonali Inę Ińsko 2:0, a bramki w tym spotkaniu zdobywali Tomasz Binkowski oraz Tomasz Kozioł. Trener Maciej Zadka w meczu przeciwko Świtowcom na pewno nie będzie mógł skorzystać z Łukasza Zubika. Lewy pomocnik Stali musi pauzować jeden mecz po zgromadzeniu czterech żółtych kartek. Do składu natomiast wróci nieobecny Maciej Bartosik oraz prawdopodobnie chory ostatnio Maciej Pawłowski. Po pięciu kolejkach zespół Stali Lipiany posiada na swoim koncie, podobnie jak Świt, pięć punktów co daje dziewiątą lokatę w ligowej tabeli.

Przed tym spotkaniem pewnie są dwie rzeczy. Jedni i drudzy od początku rozgrywek zdecydowanie cieniują oraz kibiców, którzy się zgromadzą na trybunach czeka fajne widowisko. Mecze obu tych drużyn zawsze były zacięte i wyrównane. Każdy wynik jest tutaj możliwy, jednak od dłuższego czasu graczom Świtu Stalowcy zdecydowanie 'nie leżą' i będzie to dla nich niełatwa przeprawa. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Stołczyńskiej 100.