piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Politechnika wygrywa w Szczecinie
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/Politechnika Koszalińska wygrała szczeciński turniej Baltica Handball Summer Cup 2012. Gospodynie musiały zadowolić się 3. miejscem.
W turnieju oprócz Politechnik i Pogoni Baltica rywalizowały też zawodniczki Werderu Brema i KPR-u Jelenia Góra. W ostatnim spotkaniu zmierzyły się ze sobą szczecinianki i koszalinianki. Gdyby nie porażka Pogoni Baltica jedną bramką 31:32 z KPR-em byłby to mecz o pierwsze miejsce. W spotkaniu derbowym zgodnie z przewidywaniami stroną dyktującą warunki gry były koszalinianki, które po 15 minutach prowadziły już 7:2. Baltica zupełnie nie radziła sobie z kontrami akademiczek, które w całym meczu właśnie w ten sposób zdobyły blisko połowę bramek. Szczecinianki co prawda nie zdołały w spotkaniu doprowadzić do remisu, ale dwukrotnie zbliżyły się do rywalek na dwie bramki. Najpierw przy stanie 8:10, a później już w drugiej połowie po fantastycznej obronie Karoliny Sagały, bramkę na 11:13 zdobyła Martyna Huczko.
W końcówce meczu Akademiczki poprawiły skuteczność, zagrały agresywniej w obronie i ostatecznie wygrały 31:22. - Nie mieliśmy prawa grać tutaj ładnie, lepiej, ani skutecznie. My jesteśmy po 3 tygodniach bardzo ciężkiej pracy, bałem się, że będziemy grali jak koń ciągnący wóz z węglem. Momentami to było widać, że jesteśmy przyduszeni - powiedział po spotkaniu Dariusz Molski, trener Pogoni Baltica. Teraz przed naszymi zespołami kolejny okres przygotowawczy. Liga rozpoczyna się dopiero 8 września.

SPR Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 31:32
Bramki dla Pogoni Baltica: Jakubowska 2, Kucharska 3, Sabała 1, Stachowska 5, Cebula 5, Szymczak 1, Rostankowska 4, Agova 3, Pasternak 2, Yashchuk 1, Kuryanovich 3, Głowińska 1
Bramki dla KPR-u: Skoczyńska 3, Michalak 1, Rupp 1, Galińska 6, Uzar 1, Buklarewicz 5, Załoga 5, Figiel 2, Żakowska 5, Łukasik 2, Wiertelak 1

KU AZS Politechnika Koszalin - SV Werder Bremen 34:21
Bramki dla Politechniki:
Kobyłecka 6, Bilenia 7, Muchocka 3, Łach 3, Odrowska 5, Dąbrowska 2, Koprowska 5, Matuszczyk 3
Bramki dla Werderu: Kaiser 2, Żitnikow 1, Schmatzer 2, Hubel 1, Janicke 2, Borsen 5, Neumann 4, Niemann 4

KPR Jelenia Góra - KU AZS Politechnika Koszalin 28:35
Bramki dla KPR-u:
Michalak 2, Fuksewicz 6, Karwacka 1, Rupp 1, Galińska 1, Uzar 2, Buklarewicz 3, Załoga 6, Żakowska 3, Wiertelak 2, Rykaczewska 1
Bramki dla Politechniki: Kobyłecka 7, Bilenia 5, Dwoarczyk 8, Muchocka 2, Chmiel 3, Odrowska 2, Koprowska 3, Matuszczyk 5

SPR Pogoń Baltica Szczecin - SV Werder Bremen 30:22
Bramki dla Pogoni:
Huczko 2, Kucharska 2, Sabała 5, Sabała 6, Szymczak 1, Rostankowska 1, Gryglicka 2, Yashchuk 3, Kuryanovich 1, Stachowska 5, Głowińska 2
Bramki dla Werderu: Tischer 1, Kaiser 4, Jamicke 5, Borsen 4, Niemann 8

SV Werder Bremen - KPR Jelenia Góra 24:34
Bramki dla Werderu:
Tischer 1, Kaiser 5, Schatzer 6, Oberschelp 1, Janicke 3, Borsen 4, Niemann 4
Bramki dla KPR-u: Skoczyńska 1, Michalak 2, Fursewicz 2, Karwacka 1, Rupp 2, Galińska 2, Skalska 1, Uzar 1, Załoga 13, Figiel 3, Żakowska 1, Wiertelak 3, Rykaczewska 2

KU AZS Politechnika Koszalin - SPR Pogoń Baltica Szczecin 31:22
Huczko 4, Jakubowska 2, Kucharska 3, Sabała 1, Cebula 2, Kuryanovich 3, Stachowska 2, Głowińska 5
Bramki dla Politechniki: Kobyłecka 7, Bilenia 5, Dworaczyk 6, Muchocka 2, Łach 4, Odrowska 3, Matuszczyk 4