inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka -
Wygrana Włodarczyk. Wojciechowski bez minimum
autor: C80Z wynikiem 76,81 m Anita Włodarczyk zwyciężyła w konkursie rzutu młotem podczas 58. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Najdalej mistrzyni Mistrzostw Europy z Helsinek rzuciła podczas drugiego podejścia. Najlepszy swój wynik dotychczas zawodniczka warszawskiej RKS Skry miała 1 czerwca podczas mityngu Diamentowej Ligi Eugene - 75,60. Druga była Kubanka Yipsi Moreno - 71,90, a trzecia Joana Fiodorow z OŚ AZS Poznań - 69,23. Nie udało się wywalczyć minimum Pawłowi Wojciechowskiemu podczas skoku o tyczce, potrzebne było 5,72 m, ale tyczkarz SL WKS Zawisza Bydgoszcz po kontuzji mięśnia dwugłowego zaliczył jedynie próbę na 5,42 m.
Wojciechowski na uzyskanie wskaźnik PZLA ma czas do końca lipca. - Teraz usiądziemy z zawodnikiem oraz jego trenerem i będziemy się zastanawiać, co dalej. Pozostało jeszcze parę dni i może Paweł zdecyduje się na kolejny start - powiedział PAP dyrektor sportowy PZLA Piotr Haczek. Konkurs skoku o tyczce wygrał Brytyjczyk Steven Lewis - 5,82, kolega klubowy Wojciechowskiego, Łukasz Michalski zajął piąte miejsce - 5,62.
Swoją karierę podczas szczecińskiego Memoriału po 20 latach zakończył Paweł Czapiewski z LKS Lubusza Słubice. Jest on rekordzistą Polski na 800 m (1.43,22). Pożegnał on się z bieżnią po raz ostatni stając na starcie, zebrani sympatycy zgotowali mu owację na stojąco. Bieg ów wygrał Adam Kszczot z RKS Łódź (1.45,78.)
Tomasz Majewski, mistrz olimpijski z Pekinu wygrał w pchnięciu kulą. Pchnął ją na odległość 21,04. - Wiem, że nie jest to imponujący rezultat, ale nie miałem tutaj z kim walczyć. Moi przeciwnicy nie chcieli przyjechać do Szczecina przed rywalizacją w Londynie, dlatego zobaczymy, co będzie za dwa tygodnie. Wiem, co muszę jeszcze poprawić i pamiętam również jak wygrywa się olimpijskie złoto, dlatego jestem dobrej myśli - powiedział.
W konkurencji rzutu młotem triumfował zawodnik Agorsa Zamość Paweł Fajdek - 77,50 m. Szymon Ziółkowski natomiast zajął czwartą lokatę - 73,81m.
Trzeci podczas rzutu dyskiem był Piotr Małachowski z WKS Śląsk Wrocław(64,29). Zmaga się on z kontuzją mięśnia ręki i występ w Grodzie Gryfa stał pod znakiem zapytania. W konkurencji tej najlepszy był Litwin Virgilijus Alekna - 68,50.
Udany start na swoim koncie zapisała sprinterka Śląska Wrocław, Daria Korczyńska, która z czasem 11,32 zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 m. Zwyciężyła Norweżka Ezinne Okparaebo - 11,13. W kategorii mężczyzn pierwszy był Jamajczyk Michael Frater - 10,09, Dariusz Kuć (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) miał 10,30 i był siódmy.
W biegu przez płotki na 400 m drugą lokatę zdobyła Anna Jesień z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża - 55,78. Wygrała Dunka Sara Petersen - 55,68.

Podczas biegu memoriałowego na 3000 m mężczyzn triumfował Kenijczyk Gideon Gathimba - 7.50,34. Zawody te wypadły niem w 80 rocznicę biegu Janusza Kusocińskiego w Los Angeles, gdy 31 lipca 1932 roku zdobył złoty medal olimpijski na dystansie 10 000 m.
źródło: PAP/własne