piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
Pogoń II remisuje z Kluczevią
autor: aszefW 24. kolejce IV ligi Pogoń II Szczecin mierzyła się z Kluczevią Stargard Szczeciński. Podopieczni trenera Macieja Mateńki mieli dziś utrzymać przewagę nad goniącymi ich Leśnikiem Manowo i Stalą Szczecin. Trzecia i czwarta drużyna ligi wygrały swoje spotkania. Niestety, piłkarze rezerw Pogoni nie potrafili wygrać z Kluczevią. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 mimo dominacji i wielu okazji na podwyższenie wyniku.

Drużyna ze Stargardu Szczecińskiego broniła się praktycznie całe spotkanie i nastawiała się na kontrowanie dobrze grającej drużyny Pogoni. W 34 minucie spotkanie obrona Kluczevii musiała uznać wyższość ofensywy Portowców. Ze skrzydła dośrodkował Szałek, piłkę między nogami przepuścił Zwoliński a do bramki z bliskiej odległości wbił ją Radosław Wiśniewski.
Akcje oboma skrzydłami sprawiały, że kibice zebrani na tym spotkaniu odliczali minuty do kolejnych goli strzelonych przez Pogoń. Te jednak nie padły.

W 70 minucie jedna z niewielu kontr Kluczevii zakończyła się golem wyrównującym. W sytuacji sam na sam bezradny okazał się Krystian Rudnicki.

Po straconym golu ataki Pogoni przybrały na sile. Dobre podania do jedynego wysuniętego napastnika, Łukasza Zwolińskiego kończyły się najczęściej jedynie spalonym. Młody napastnik chyba za bardzo chciał strzelić zwycięską bramkę.

Po końcowym gwizdku cieszyć się mogli jedynie zawodnicy Kluczevii. Pogoń II Szczecin utrzymuje miejsce premiujące awansem do III ligi. Jednak ich przewaga nad grupą pościgową stopniała do zaledwie 3 punktów.

Pogoń II Szczecin 1:1 (1:0)
1:0 Radosław Wiśniewski

Pogoń II Szczecin: Krystian Rudnicki - Mateusz Sobolczyk, Damian Karczmarski, Bartosz Kubalak, Łukasz Matuszczyk (60 Mateusz Nawrolski) - Łukasz Wójcik, Mateusz Szałek, Adrian Łuszkiewicz, Yoki Kumada, Radosław Wiśniewski (45 Mateusz Jaroszewicz) - Łukasz Zwoliński.
źródło: pogonszczecin.pl