piłka nożna / IV liga
piłka nożna / IV liga -
6 kolejka IV ligi
Środa 30 września była kolejnym dniem zmagań na czwartoligowym froncie w naszym województwie. Mimo gry od 19-stej minuty „rezerwiści” pierwszoligowej Pogoni pewnie pokonują na swoim boisku Victorię Sianów 4:0. Liderująca Flota Świnoujście miała na własnym boisku niespodziewanie ciężką przeprawę z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Piłkarzom „z wysp” udaję się uratować 1 pkt w ostatniej minucie spotkania za sprawą Cezarego Przewoźniaka. Potknięcia Floty nie wykorzystał inny zespół mający III ligowe aspiracje – Pogoń Barlinek, ulegając na wyjeździe Energetykowi Gryfino 1:0. Piłkarze Energetyka do tej pory zdobyli komplet punktów na własnym boisku. W meczu sąsiadów z tabeli, Gryf Kamień Pomorski wygrywa 2:1 z Astrą Ustronie Morskie. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, iż zawodnicy z Kamienia nie potrafią po raz kolejny wykorzystać rzutu karnego. Poprzednie „pudło” kosztowało ich 1 punkt w meczu z Iną Goleniów. Tym razem mimo nie udanych dwóch prób, Gryf zdobył komplet punktów. Kamieńscy kibice mają nadzieje, że przy następnej próbie zawodnicy miejscowego klubu zakończą tą niechlubną serie. Wynosi ona obecnie pięć niewykorzystanych jedenastek z kolei.
Grającemu w Przecławiu GKS-owi Mierzyn nie udało się opuścić ostatniego miejsca w tabeli, przegrywając gładko 0:3 z Darzborem Szczecinek. Na pocieszenie piłkarzom reprezentującym tą pod szczecińską miejscowość może służyć fakt, iż sąsiadująca w tabeli Arkonia Szczecin przegrała u siebie z Iną Goleniów 0:1. Natomiast w Rewalu, miejscowe Wybrzeże uległo 1:2 Victorii Przecław. Zwycięstwa zanotowały także Sławo Sławno, pokonując u siebie Stal Szczecin 1:0 oraz pnący sie coraz wyżej w ligowej tabeli Sokół Pyrzyce, który wygrywając czwarty kolejny mecz bez straty gola, zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Tym razem 3 punkty w Pyrzycach „zostawił” inny beniaminek rozgrywek IV ligi – Kluczevia Stargard Szczeciński, przegrywając 0:2.