siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet -
Policzanki zwyciężyły w Grodzie Kraka
autor: C80PSPS Chemik Police pokonał w Grodzie Kraka Armatura Eliteski AZS UEK 3:1. Oba zespoły mimo zapewnionego udziału w play-offach do sobotniego pojedynku podeszły z wielką mobilizacją. W rywalizacji do awansu lepiej zagrały policzanki. Pierwszy set lepiej zaczęły krakowianki, bardzo dobrą zagrywką popisała się Katarzyna Walawender, a dzięki blokowi Połeć i Żochowskiej wyszły na prowadzenie 6:2. A szkoleniowiec przyjezdnych poprosił o  pierwszy czas. Po tej przerwie żółto-zielone zaczęły odrabiać straty. Pierwsza odsłona zakończyła się wygraną zespołu z Polic 25:22.
Eliteski mimo porażki w pierwszej partii drugą rozpoczęły bardzo dobrze. Blok Kaliszuk a następnie ataki Kubaniec dały akademiczkom cztery punkty przewagi. Następnie dwa asy serwisowe w wykonaniu ekipy z Grodu Kraka i podopieczne trenera Klocka prowadziły 16:10. Policzanki jednak nie poddały się i za sprawą ataków Kaliszuk nadgoniły stratę na 16:20. Jednak to ostatnie słowo należało do miejscowych. Kapitan gospodyń, Żochowska bardzo dobrze grała w obronie jak i ataku, a drugi set zakończyła Kubaniec swoim atakiem (25:18). Przegrana w drugiej odsłonie pojedynku spowodowała, że podopieczne Sobolewskiego zaczęły uciekać z wynikiem małopolskiemu zespołowi. Trzecia partia zakończyła się wygraną Chemika 25:14. W czwartym secie akademiczki musiały odnieść zwycięstwo, aby doprowadzić do dogrywki i wygrać ją. Wyszły one na prowadzenie 7:2. Policzanki jednak nie poddały się i zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie żółto-zielone czwarty set przeważyły na swoja szalę i wygrały go 26:24.

Armatura Eliteski AZS UEK Kraków - Chemik Police 1:3
(22:25, 25:18, 14:25, 24:26)

UEK: Kuskowska, Walawender, Jaroszewicz, Kubieniec, Żochowska, Połeć, Borek (libero) oraz Rzenno, Ordak, Baran, Starzyk-Bonach i Sachmacińska