piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet -
Politechnika zakończyła europejską przygodę
autor: Robert Machowicz /RobusLesnikRosW IV rundzie europejskiego pucharu - Challenge Cup, Politechnika Koszalińska w dwumeczu okazała się słabsza od chorwackiego zespołu RK Zelina i nie awansowała do ćwierćfinału.
W pierwszym spotkaniu koszalinianki przegrała 21:30 z chorwackim zespołem RK Zelina. Spotkanie od początku nie układało się po myśli Politechniki. Chorwatki szybko uzyskały przewagę i kontrolowały wynik. Do przerwy było 15:10 dla miejscowych. Drugą połowę koszalinianki rozpoczęły z wielkim animuszem. W 43min. przegrywały już tylko 18:20. Niestety znów zaczęły rzucać niecelnie i popełniać proste błędy, bo za szybko chciały odrobić wszystkie straty. Chorwatki grały siłowo, bez zbędnej finezji, ale niezwykle skutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 30:21 dla RK Zelina. Niedzielne spotkanie rewanżowe wyglądało już zupełnie inaczej, choć początek meczu nadal był nerwowy w wykonaniu koszalinianek. Do przerwy było 12:9 dla Chorwatek. Po zmianie stron, na parkiecie dominował już tylko jeden zespół. Mimo koncertowej gry i ostatecznego zwycięstwa 31:25, to jednak RK Zelina awansował do dalszej rundy, zabrakło czterech bramek.
RK Zelina - KU AZS Politechnika Koszalińska 30:21 (15:10)

RK Zelina: Jukic - Ercegovac 7, Madzarac 4, Knjezevic 4, Vukojevic 4, Dzono 4, Stipic 3, Peti 2, Galic 1, Vidak 1. Kary: 10min.
KU AZS Politechnika Koszalińska: Shyverska, Kwiecień - Bilenia 6, Błaszczyk 3, Całużyńska 3, Kobyłecka 2, Olek 2, Dworaczyk 2, Koprowska 2, Chmiel 1, Muchocka, Matuszczyk. Kary : 4min.

KU AZS Politechnika Koszalinska - RK Zelina 31:25 (9:12)